Nástěnné hodiny jako doplněk interiéru

Snad každý chce mít útulné, příjemné bydlení a vkusně, moderně zařízený byt či dům. Vedle vhodného uspořádání dispozice, barevného řešení či vybavení interiéru nábytkem, hrají nemalou roli i vhodné bytové doplňky. Jedním z těch, který by neměl být opomenut, jsou i nástěnné hodiny, které dnes nejsou určeny pouze k měření času, ale jsou často přehlídkou moderního, originálního a nadčasového designu.

(Zdroj: archiv redakce)

Nástěnné hodiny se dnes vyrábějí v mnoha roztodivných provedeních a výrobci se doslova předhánějí v širokých nabídkách mnoha tvarů, velikostí a materiálového provedení hodin. Na trhu najdeme nástěnné hodiny vyrobené z plastu, kovu, dřeva, ze skla či dokonce ze starých gramofonových desek. Je tak snadné vybrat si nástěnné hodiny, které se svým provedením a vzhledem budou hodit do již zařízeného interiéru.

Designové nástěnné hodiny

Velká část sortimentu nástěnných hodin je tvořena hodinami klasickými, za které můžeme pokládat ty, jenž mají kruhový tvar s typickým ciferníkem, tvořeným ručičkami a arabskými číslicemi po obvodu. Tento typ hodin má stále svoje místo mezi interiérovými doplňky a často je lze vidět na stěnách chodeb či kanceláří občanských budov.
Stále častěji však lidé, pro dotvoření moderní podoby interiéru svého domu či bytu, vyhledávají designové nástěnné hodiny. Ty se mnohdy svým neotřelým a originálním provedením stávají středem pozornosti a dominantou jinak usedlého a nudného interiéru a mohou mu dodat nádech hravosti a originality. Nástěnné hodiny se tak vedle své základní funkce, kterou je měření času, stávají i nositelem designu, stylu, či zajímavé myšlenky svého návrháře.

Velikost nástěnných hodin

I velikost nástěnných hodin hraje při jejich výběru nemalou roli. Na trhu je dnes nepřeberné množství různých velikostí a tvarů nástěnných hodin.

Nemalé zastoupení mají malé hodiny, které se často dělají i v duálním provedení, kdy je možné je postavit na stůl a zároveň pověsit na stěnu. Na své si nicméně přijdou i ti, kteří chtějí, aby jejich nástěnné hodiny tvořily dominantní prvek v místnosti, a hledají opravdu velké nástěnné hodiny. Ne výjimečně se setkáváme s nástěnnými hodinami o průměru i jednoho metru.

Poslední dobou jsou oblíbené i hodiny, tvořené středovou části s ručičkami a číslicemi, které jsou samostatné a lze je rozmístit okolo středu v libovolném rozložení. Takto lze dosáhnout prakticky neomezených tvarů a velikostí hodin. Takové hodiny potom nechají vyniknout kreativitě svého majitele. Rovněž je možné jejich rozložení později změnit a tak se vlastně jejich tvar a velikost může měnit v čase.

Nástěnné hodiny jako doplněk interiéru
Nástěnné hodiny jako doplněk interiéru (Zdroj: archiv redakce)

Dětské nástěnné hodiny

I dětské pokoje si zaslouží náležitou pozornost při výběru interiérových doplňků a také nástěnné hodiny by zde neměly chybět. Dětské nástěnné hodiny proto tvoří nemalou kategorii, kterou výrobci nástěnných hodin neopomíjejí a věnují jí zaslouženou pozornost.

Dětské nástěnné hodiny často hýří mnoha barvami a mohou se pyšnit veselým a rozmanitým vzhledem. Motivy různých postaviček, zvířátek a jiných dětských motivů rozjasní a rozveselí dětský pokojík a pomohou dotvořit atmosféru dětské hravosti a bezstarostnosti.

 

Moderní versus retro nástěnné hodiny

Mezi dvě hlavní kategorie nástěnných hodin, které lidé nejčastěji vyhledávají, patří retro hodiny a nástěnné hodiny moderního stylu. První kategorii tvoří spíše hodiny klasického provedení, jejichž vzhled již pozbyl nadčasovost a moderní pojetí. Jsou to například hodiny ve stylu 60 let, či různé typy starodávných hodin. Mnohdy nám takový retro styl připomínají číslice psané různými starodávnými typy písma, či ručičky renesančního stylu. I přes zašlou slávu a nemoderní pojetí si i takové nástěnné hodiny stále najdou svoje příznivce a obdivovatele a pořád se najde řada interiérů, kam se tento typ nástěnných hodin svým provedením hodí. Ne výjimečně jsou takové hodiny umísťovány i do moderních interiérů, kde potom vytváří zajímavý protiklad se střetem historie a současnosti.

Moderní nástěnné hodiny jsou nejvyhledávanější kategorií a i sortiment tohoto typu nástěnných hodin patří k nejširšímu, který je u nás nabízen. Nutno říci, že si mezi množstvím nabízených hodin vybere opravdu každý. Najdeme zde složité tvary a obrazce s různými roztodivnými motivy, oblíbené jsou minimalistické vzhledy hodin, které působí čistým a vzdušným dojmem. Vedle plastových hodin, najdeme i hodiny z nerezových kovů, v luxusním a drahém provedení. Hodiny jsou často tematické, s motivy kuchyňských doplňků, hodící se do kuchyně, nebo s motivy kancelářských potřeb hodící se do pracoven a kanceláří. Často vzhled nástěnných hodin vyjadřuje určitý životní postoj či názor, nebo podporuje nějakou myšlenku.

Nástěnné hodiny jako doplněk interiéru
Nástěnné hodiny jako doplněk interiéru (Zdroj: archiv redakce)

Oblíbené značky nástěnných hodin

Mezi nejoblíbenější a nejprodávanější nástěnné hodiny u nás patří bezesporu hodiny Karlsson. Jedná se o holandskou značku, která se může pyšnit více jak 30-ti letou tradicí na trhu. Hodiny Karlsson jsou synonymem pro vysokou kvalitu, ohromující grafické zpracování, estetické tvary a inovativní design. Výrobce pravidelně obměňuje vzhled a provedení hodin tak, aby nezevšedněly a držely krok s dobou a moderními trendy.

Hodiny Nextime jsou další značkou, která si našla cestu mezi tisíce zákazníků po celém světě. Rovněž se jedná o holandskou značku hodin, s bohatou tradicí a více jak 40-ti letou zkušeností na trhu. Hodiny se úspěšně prodávají ve více jak 50 zemích po celém světě. Sortiment je široký a nabízí mnoho hodin různých tvarů, velikostí, barev a designů.

Za zmínku stojí i hodiny Discoclock. Jedná se o zajímavé nástěnné hodiny, vyrobené ze starých gramofonových desek. Deska je vyříznuta a vymodelována do tvaru, který tvoří ústřední námět a vlastní design hodin. Náměty jsou často vybírány ze světa umění, módy, hudby či historie. Hodiny Discoclock vyrábí italské designérské studio Stefanutti, pod drobnohledem hlavního designéra a majitele studia Maxe Stefanuttiho.

Mezi luxusnější značku nástěnných hodin, které jsou rovněž dostupné na našem trhu, patří hodiny Nomon. Jedná se o španělské nástěnné hodiny, které jsou specifické svým minimalistickým designem, použitím nerezových materiálů a špičkovým technickým provedením.

Není od věci čas od času obměnit staré nástěnné hodiny a nahradit je novými, které jsou právě IN a oživit tak vzhled již okoukaného interiéru. Každý návštěvník jistě ocení Vaši nápaditost a originalitu výběru nástěnných hodin.

Publikováno: 15.09.2016, Autor: 16.5.2014 11:26

ČTĚTE DÁLE

Zrcadlem na stěně obohatíte interiér
Zrcadlem na stěně obohatíte interiér

Interiér

Doplňky mohou interiér výrazně obohatit. Zrcadlové stěny se hodí do každého vnitřního prostoru, který nejen opticky zvětší, ale slouží i k praktickému využití.

Inspirujte se a vyzdobte si dům podle toho letošního největšího vánočního trendu
Inspirujte se a vyzdobte si dům podle toho letošního největšího vánočního trendu

Interiér

Trendy ve vánoční výzdobě se mění. Rádi držíte s trendy krok? Chcete vědět, jaké trendy ovlivní letošní Vánoce? Máme pro vás informace o tom nejžhavějším.

Skleněné stěny prosvětlí interiér a odolají i ohni
Skleněné stěny prosvětlí interiér a odolají i ohni

Interiér

Luxferové stěny prožívají svou renesanci, ty moderní se hodí do všech typů interiérů, takže by byla škoda nevyužít jejich estetických i praktických předností.

Kuchyňské jídelní servisy jsou stále v kurzu
Kuchyňské jídelní servisy jsou stále v kurzu

Interiér

Styly kuchyně mohu být různé. Podle toho se odvíjí i vybavení, které se neobejde vhodných doplňků. Jedním z nich může být i zajímavý jídelní či nápojový servis.

Nebojte se tmavého nábytku, dodá obývacímu pokoji nádech elegance a tepla
Nebojte se tmavého nábytku, dodá obývacímu pokoji nádech elegance a tepla

Interiér

Tmavý nábytek v obývacím pokoji je opět v módě. Svrhl skandinávský styl. Víte však, jak takovou místnost zařídit, aby nevypadala temně a ponuře? Poradíme vám.

Vyznáte se v džungli háčků na ručníky do koupelny?
Vyznáte se v džungli háčků na ručníky do koupelny?

Interiér

Háčky na ručníky do koupelny mohou mít rozličný design. Jedná se o praktického pomocníka i elegantní doplněk. Jak se však vyznat ve změti háčků?

Máte rádi lesk nebo matnou povrchovou úpravu? Vyberte si příbor přímo pro vás
Máte rádi lesk nebo matnou povrchovou úpravu? Vyberte si příbor přímo pro vás

Interiér

Nerezové příbory jsou sice v kuchyni vidět nejčastěji, existují však i jiné materiály, z kterých můžeme příbory vyrobit. Jaké materiály to jsou?

Předložky do koupelny – spojte bezpečí i design
Předložky do koupelny – spojte bezpečí i design

Interiér

Koberec do koupelny je ideálním doplňkem pro pohodlí a bezpečí. Navržený s ohledem na odolnost, snadnou údržbu a bezpečnost.

Bydlení ve španělském koloniálním stylu je opět v trendu
Bydlení ve španělském koloniálním stylu je opět v trendu

Interiér

Španělský koloniální design je krásný, hřejivý a útulný. Rozhodně není pouze o architektuře, ale i interiérovém designu. Určitě si ho zamilujete.

Víte, co je na proměnách v interiéru to nejhorší?
Víte, co je na proměnách v interiéru to nejhorší?

Interiér

Proměny v interiéru jsou velmi často o změně nábytku. To však není zrovna nejlevnější záležitost. Je to ale nutné? Nejde to levněji? A kde končí ten starý?

Trendy světla do koupelny vytvářejí harmonickou náladu
Trendy světla do koupelny vytvářejí harmonickou náladu

Interiér

Moderní koupelna vyžaduje správné světlo do koupelny. Centrální osvětlení nemůže zůstat samo, bez doplňkového osvětlení není koupelna správně nasvícená.

Renovace kuchyně bez bourání a levně. Jaké máte možnosti?
Renovace kuchyně bez bourání a levně. Jaké máte možnosti?

Interiér

Renovace kuchyně je velmi finančně náročná. Jenže, co když kuchyně už dávno nedělá čest svému jménu a vám na kompletní rekonstrukci chybí peníze? Podívejte se na její stav s odstupem – vyhovuje dispozičně? Jsou korpusy v pořádku? K tomu, aby pořádně prokoukla možná postačí jen vyměnit některé části – pracovní desku, dřez s baterií, obklad, nebo dvířka. Poradíme vám, jak na dostupnou dílčí rekonstrukci.