Jak začít s chovem včel

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

UŽ vás nebaví neustále kupovat chemií zamořené ovoce z velkoobchodu a přemýšlíte nad tím, že si vysadíte svůj vlastní sad s kvalitním ovocem? Tak zkuste zbystřit. Jedním z nejlepších kroků je pořízení včelstva přímo do sadu. Včely opylují květy stromů a tím jednotlivé stromy a keře rozmnožují, což je pro sadařství zásadní. Samozřejmě největší výhodou samotného chovu včel je záruka domácího kvalitního medu, který v běžném obchodě už asi ani neseženete. Chov včel není nic jednoduchého.

Publikováno: 23.6.2019, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky 2019 (17), 23.6.2019

Mohlo by vás dále zajímat

Včely na střeše

V posledních letech se stalo moderní umísťovat včelí úly na střechy vysokých budov ve městě. Víte, proč?

Proč chovat včely? Ponořte se do světa včelařství!

Včely nejsou jen roztomilé bzučící hmyzáci, ale i nepostradatelní pomocníci pro životní prostředí a naše stoly. Zjistěte, proč je chov včel tak důležitý a jak si založit vlastní včelí rodinu!

Jak chovat čmeláky na zahradě

Reportáž o tom, jak chovat čmeláky na zahradě, jak je na zahradu dostat, co pěstovat, aby je to přilákalo, jak jim vyrobit hnízdo na zimu.

Včelařství

Prozradíme, jak se včelám daří, jaké jsou jejich nepřátele a kolik druhů včel žije. V neposlední řadě jak může včelař pomáhat včelám s jejich nemocemi a jak zajistit, aby se včelám na vaší zahradě líbilo.

Chov drobných ještěrů v bytě

Pan Doxanský radí začínajícím chovatelům ještěrek a chameleonů, jak na jejich chov v bytě.

Chov ovcí plemena skudde

Jak chovat plemeno ovcí skudde.