Chov koní

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Starokladrubští koně se chovají ve dvou barevných variantách. Jsou to bělouši a ti se chovají v Kladrubech a pak jsou vraníci a ti se chovají ve Slatiňanech. Vraníci po roce 1918 málem vymřeli, protože v Kladrubech bylo vrané stádo zrušeno, ale pan profesor Bílek se s tím nesmířil. V roce 1938 začal s jejich regenerací. Starokladrubský kůň je jediné plemeno na světě, které bylo vyšlechtěno k ceremoniálním účelům císařského nebo královského dvora.

Publikováno: 2.2.2017, Autor: Gondíci s. r. o. (2)

Mohlo by vás dále zajímat

Jakou péči potřebuje Starokladrubský kůň?

Starokladrubáci jsou tradiční druh koní, které jsou u nás, ale i ve světě velmi ceněni. Tito ušlechtilí koně jsou jedinými živými tvory na světě, kteří jsou zároveň národní kulturní památkou.

Chov kachen

O chovu "okrasných" kachen může být nejen zábavné, ale i přínosné.

Chov holubů

Chov holubů

Chov sklípkanů

Pokud jste nebo se chystáte být chovatelem sklípkanů, možná se vám bude hodit pro začátek pár rad.

Chov želviček

Mezi nejčastější druhy želv, které se u nás chovají, patří zelenavé, vroubené a žlutohnědé. Je možné tyto druhy chovat společně, protože mají podobné potřeby, nebo samostatně.

Paludárium

Pokud chcete chovat zvířata, kterým ale potřebujete zajistit jak vodní, tak suchozemskou část, pořiďte si paludárium. Prozradíme, jak fungují a na co se rozlišují, jaké živočichy můžete v paludáriu chovat a jak ho vybavit a udržovat.