Míša řezy

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Příprava domácího Míša dortu je jednoduchá. Potěšíte s ním hosty na oslavě i rodinu při nedělním odpoledni. Skládá se ze tří částí - těsta, krému a polevy. Na korpus potřebujete 5 vajec, polohrubou mouku, prášek do pečiva a 1 lžíci kakaového prášku. Dále potřebujete 5 lžic moučkového cukru a 2 lžíce oleje. Oddělené žloutky smícháte s moučkovým cukrem a po částech vmícháte mouku s práškem do pečiva a kakaem. Přidáte olej a vše promícháte, potom přidáte ušlehané bílky. Hotovou směs nalijete do vymazané dortové formy a dáte péct do trouby rozpálené na 200° na 14 minut. Poté připravíte krém. Potřebujete kostku másla, 5 lžic moučkového cukru a dva tvarohy. Máslo smícháte s cukrem, pomačkáte vidličkou, přidáte tvaroh a rozmixujete tyčovým mixérem. Dál se pustíte do polevy. Potřebujete 80 g rostlinného tuku, tabulku čokolády na vaření a 2 lžíce mléka. Tuk rozpustíte na plotně a přidáte čokoládu. Poté přilijete mléko a zamícháte. Na hotový korpus nanesete krém a polijete polevou. Po vychladnutí polevy dort nakrájíte a servírujete.

Publikováno: 5.6.2019, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky 2016 (8)

Mohlo by vás dále zajímat

Zdobení perníčků

Zdobení perníčků pomocí bílkové polevy.

Vánoční perníčky

Paní Martina Kozová nám poradí recept na perníčky, které rychle měknou. Také nám ukáže, jak perníčky ozdobit.

Jablečné řezy

V následujícím dílu si připravíme dezert podle naší divačky. Upečeme si jablečné řezy.

Pohádková buchta

Každá výborná buchta má dlouhou tradici, díky které pekly skvěle i naše babičky. Křehká a velmi chutná bábovka nemusí být nic složitého.

Papoušci na plech

Tento skvělý retro recept s vtipným názvem vám zaručeně bude chutnat. A rozhodně vás vedle chuti potěší i příznivá cena.

Fazolový dort

Dnes si v rámci naší soutěže připravíme fazolový dort. Recept nám představí paní Ludmila Doubková.