Křupavé košíčky s ananasovými pralinkami

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Dnes si v rámci naší soutěže připravíme recept z Rakovníka. Paní Irena Zelenková nám uvaří křupavé košíčky s ananasovými pralinkami. K výrobě košíčků potřebujete 350g eidamu 30%, 50g lístků čerstvého špenátu. Na přípravu pralinek potřebujete 100g taveného sýru, 75g pomazánkového másla, 150g vlašských ořechů, 75g ananasového kompotu, 1/4 lžičky drceného koriandru, chilli papričku, petrželku, sůl. Maliny, ostružiny nebo jahody na dozdobení. Roztavený a opečený sýr si vytvarujete na obrácené sklenici do tvaru košíčku. Pralinky vyrobíte tak, že do misky dáte tavený sýr a pomazánkové máslo a utřete. Přidáte koriandr, osolíte, dáte chilli papričku, ananas a jemnou část prosetých sekaných ořechů. Hrubší část ořechů dáte zvlášť a zamícháte s petrželkou. Z hmoty vytvoříte pralinky, které obalíte v hrubých ořeších. Košíčky naplníte pralinkami a dozdobíte ovocem.

Publikováno: 31.5.2019, Autor: Receptář prima nápadů 2010 (35)

Mohlo by vás dále zajímat

Zdravé cukroví

Pokud nechcete po Vánocích vypadat jak kulička, podívejte se, jak se vyrábí cukroví pro štíhlou linii.

Muffiny z červené řepy

I přes velké množství skvělých vlastností řepy ji velmi málo využíváme. Řepové muffiny jsou skvěle chutnají a jsou opravdu zdravé.

Pralinky z čokolády a kandovaných květů

Naučte se vyrábět domácí pralinky z čokolády a kandovaných květů.

Netradiční tipy na recepty z hub

Kromě tradiční míchanice je možné houby využít mnoha rozmanitými způsoby. Připravit z nich můžeme třeba houbové pralinky pro děti, pizzu s houbami, škvarky z hub na sladko, houbovici apod.

Dekorativní kytky z plata od vajec

Dekorativný kytičky vyrobené z plata na vejce.

Lustr

DIY