Balkónové lilie

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Lilie známe jako vysoké zahradní rostliny, které jsou díky svým krásným květům na zahradě nepřehlédnutelné. Paní Daniela Dušková nám ukáže, jak pěstovat lilie na balkóně. V současné době se dají koupit vyšlechtěné hybridní rostliny, které dosahují jen 30-40cm výšky. Tyto nižší druhy jsou vhodné k pěstování v nádobách. Do květináče nasypeme vrstvu drenáže. Pak vložíme separační bílou folii a tu zasypeme substrátem. Hlízu zasadíme 2,5× hlouběji, než je její velikost. Květináč zvolíme užší a vyšší, protože lilie mají dlouhé kořeny. Výsadbu provádíme v březnu. Zasazenou rostlinu zalejeme a květináč umístíme do chladnější místnosti. Jakmile vyrazí zelené listy přendáme ho na světlejší a teplejší místo. Celé léto nám lilie kvete na balkoně nebo terase. po odkvětu necháme cibuli zatáhnout. Potom můžeme rostlinu v květináči dát dovnitř přezimovat, nebo cibulky vyndat a zasadit na zimu do země.

Publikováno: 12.02.2017, Autor: Receptář prima nápadů 2014 (9)

Mohlo by vás dále zajímat

Co s jarními cibulovinami po odkvětu

Odkvetlé jarní cibuloviny je škoda vyhazovat. Rostliny lze totiž zasadit na zahradě. Je potřeba místo řádně připravit, prokypřit a umístit drenáž.

Vyšlechtěné lilie OT

O pěstování orientálních a trubkovitých lilií a jejich vyšlechtěný druh OT.

Listárna Václava Větvičky

Jsme opět u naší oblíbené rubriky Listárna Václava Větvičky. Společně si zodpovíme dotazy našich diváků.

Už se nebojte angíny. Tato rostlina vás zaručeně ochrání

I na klasickou angínu existuje domácí léčba z přírody, je ním angínovník.

Pěstování květiny Křín

Pěstování květiny Křín

Glorióza nádherná

Glorióza nádherná je zajímavá rostlina, kterou můžeme pěstovat jak doma, tak i na zahradě. Potřebuje ale určitou péči a pozornost.