Vzlínající vlhkost zdiva

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Vzlínající vlhkost zdiva je častým problémem starších domů. Ukážeme si, jak se s ní vypořádat. Začneme tím, že otlučeme omítku na cihlu do výšky 1m nad viditelnou hranici vlhkosti. Vyškrábeme styčné a ložné spáry. Při kosmetickém odstranění naneseme sanační omítku. Při důkladnější technologii se provádí vložení dodatečné izolace, a to podřezem a vkládáním pásů, nebo zatloukání antikorových plechů. Nejnovější způsob je použití elektro-osmózy, nebo injektáží. Pokud zvolíme injektáž, musíme provádět injektáž určenou pro náš druh zdiva. Pro beton je jiná injektáž, než pro cihly. Nyní rozměříme zdi, vyvrtáme otvory, vyfoukáme a pak se již provádí injektáž. Pro cihly použijeme slanovou injektáž. Hmotu natlačíme do děr montážní pistolí. Krém v kontaktu se vzduchem začne ztekucovat a do týdne nám vytvoří ve stěně bariéru.

Publikováno: 24.12.2016, Autor: Receptář prima nápadů 2013 (45)

Mohlo by vás dále zajímat

Jak se zbavit vlhkosti v domě a jak vysušit boty kočkolitem

František Chorý představuje metody, jak bojovat proti vzlínající vlhkosti. V závěru Láďa Hruška přidá vychytávku na vysoušení bot pomocí kočkolitu.

Krémová injektáž zdiva

Sanace vlhkého zdiva za pomoci tzv. injektáže je moderní způsob, jak vyřešit chybějící vnější izolaci domu.

Jak rychle a úsporně zdít z broušených cihel

Pepa Vám ukáže jak z broušených cihel a malty postavit zeď.

Jak sekat cihly na formát kladívkem

Jak odseknout část cihly?

Zdění akustické příčky

A když už máme složené konečně ty správné cihly, tak jdeme rovnou na zdění příčky z akustických cihel. Jelikož to jsou cihly broušené, tak bychom mohli zdít moderně na pěnu, ale Josef zvolil zdění na tenkovrstvou maltu.

Karlozor a špatně dodané cihly ze stavebnin

Víte, co se stane, když vám na stavbu přivezou špatné cihly, vy je nanosíte do sklepa? Musíte je zase nanosit zpět a nechat přivézt jiné. Fachmani to zažili také. Místo akustické cihly broušené přivezli nebroušenou.