Foukaná tepelná izolace

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Velmi aktuálnímu tématu, kterým je izolace a zateplení rodinného domu, se nevyhneme ani v receptáři. Řada lidí řeší, jak si zateplit starší rodinný dům, protože na trhu je poměrně velká nabídka, ale nevíme, jaký způsob si vybrat, aby byl ideální. Pan Michal Flosman nám poradí, jak si správně vybrat. Vždy záleží na vlastnostech daného systému a jakým způsobem se dá do konstrukce aplikovat. My se podíváme na systém foukané izolace, což je systém, který umožňuje aplikovat izolační materiál volně na strop a vytvoří se tak vrstva asi 30 centimetrů, která účinně vyřeší izolaci v objektu. V následující reportáži se dozvíte více informací.

Publikováno: 3.12.2009, Autor: Receptář prima nápadů 2009 (40)

Mohlo by vás dále zajímat

Tiny House: Jak na stříkanou izolaci?

Stříkaná izolace je nejlepším možným řešením zateplení domu. Pozvěte si firmu, která vám foukanou čili stříkanou izolaci zrealizuje a máte po starostech.

Stříkaná tepelná pěna

Řešíte při stavbě domu tepelnou izolaci? Jednou z možností je tepelná stříkaná stěna.

Z jakých materiálů se dnes staví?

Stavět dům z cihel, betonu nebo ze dřeva? Podle čeho se dnes vybírají stavební materiály? Jedním z kritérií je rozhodnout se pro správný konstrukční systém.

Druhy izolačních materiálů pro váš dům a jejich vlastnosti

Izolování nejrůznějších druhů staveb podmiňuje použití různých druhů izolantů. A jak to vypadá s izolací smíšených staveb nebo novostaveb?

Skládaná fasáda

Skládaná fasáda

Bezkontaktní vysoušení zdiva

Bezkontaktní vysoušení zdiva