Rekonstrukce koupelny za nízké náklady: využití polystyrenu

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pokud chcete inovovat svoji koupelnu, máme pro vás zajímavou inspiraci. Paní Olga Vaňková si předělala původní černou kuchyň na originální koupelnu. Místo kde stála původní pec na chleba obložila velkoformátovými dlaždicemi s reliéfním motivem břídlice. Bijler ja schovaný za vypouklou palubkovou stěnou. Nad vanou je vytvořen z polystyrenu jeskyňový strop. Při výrobě z polystyrénu se k sobě lepidlem lepí různé kousky materiálu. Vytváříme rovnou vrstvené tvary, jaké potřebujeme. Po zaschnutí lepidla začneme tvarovat pomocí horkovzdušné pistole. Nyní začneme nanášet znovu lepidlo. Po zaschnutí nanášíme další vrstvu lepidla, tentokráte již s přidanou barvou, abychom docílili požadovaného vzhledu kamene. Konečné odstíny vytvoříme na závěr samotnou barvou. Takový kamenný povrch si můžeme vytvořit nejen do své koupelny, ale můžeme s ním vyzdobit terária a akvária našich zvířecích kamarádů.

Publikováno: 25.3.2008, Autor: Receptář prima nápadů 2008 (1)

Mohlo by vás dále zajímat

Přípravky k tmelení a lepení povrchů

Tmel se dá použít na opravu spousty věcí. Prozradíme, jak tmel správně připravit a použít a jaké všechny materiály kromě kovu a plastu lepí.

Jak kotvit fasádní polystyren?

Ukotvení fasádního polystyrenu do dřeva není jen tak. Pepa vám za minutku ukáže jak na to!

Krb z polystyrenu

Krb zvládne domácnost velmi obohatit. Pokud se vám nechce kupovat kvůli financím, zjistíte, jak si z polystyrénový desek, lepidla a barvy vyrobit pěkný domácí krb.

Jak připevnit osb desky nebo akustické panely

Zvládli byste připevnit osb desky nebo akustické panely či polystyren tak, abyste nemuseli nic vrtat ani šroubovat a přibíjet?

Jak natáhnout lepidlo na polystyren

Minutový manžel Pepa vám ukáže, jak natahovat lepidlo na polystyren.

Jak natáhnout lepidlo na polystyren

Minutový manžel Pepa vám ukáže, jak natahovat lepidlo na polystyren.