Novinky v oblasti pokojových rostlin

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pro milovníky pokojových rostlin máme připraveno několik novinek, které nám představí pan František Kafka. Sindapsus mnozí znáte, ale jeho novinka epipremnum má jinak vybarvené listy. Jinak se pěstuje stejně jako jeho známější odrůda. Také cissus je obeně znám, ovšem novinka amazonica je vzhledově zcela jiná. Má úzké, krásně vybarvené listy. Jako každá tropická rostlina, je náročný na vlhkost. Z Austrálie pochází brachychiton, kde dorůstá výše 20-30m. Sází se jako parkový strom. U nás nedorůstá takovýchto výšek, navíc se musí na zimu přenášet do vnitřních prostor, kde teplota není vyšší než 20°c a nižší než 12°c. Proto se pěstuje jen jako pokojová rostlina. Ideální je pro něho zimní zahrada. Velice podivný vzhled má tacca chanttieri, které se přezdívá černý netopýří květ, pro její zvláštní tvar a barvu květů. Tato exotická rostlina s velkými listy vyžaduje vysokou vzdušnou vlhkost a teplotu v zimě nad 15°c. Proto je pro ni ideální místo na pěstování zimní zahrada. Musí se pravidelně rosit, aby měla neustále v paždí listu vlhkost.

Publikováno: 1.4.2008, Autor: Receptář prima nápadů 2008 (2)

Mohlo by vás dále zajímat

Druhy sukulentních rostlin

Druhy sukulentních rostlin

Rostliny vhodné pro byty

Do našich bytů se báječně hodí podrostní rostliny. Snáší dobře horko i případné přelití.

Pokojové rostliny

Pokojové rostliny.

Pěstování hosty a její odrůdy

Pěstování hosty a její odrůdy

Nové odrůdy listových salátů

Saláty listové, ledové i kadeřavé, představení nových letních odrůd a specialit v podobě jedlé chryzantémy či medvědího česneku

Nové odrůdy muškátů

Rokoko, black velvet a další nově vyšlechtěné odrůdy muškátů představuje Otka Plavcová. Mezi nejzajímavější pak patří odrůdy bez pylu.