Plastová zatravňovací dlažba

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Plastová zatravňovací dlažba vypadá jak betonová zatravňovací dlažba, ale má oproti betonu několik výhod. Je lehká, lépe se s ní manipuluje a nenasákavá vodu, takže v ní tráva lépe roste. Vyrábí se ze směsi recyklovaných plastů. Z těch se vyrábí také plastové zahradní obrubníky, záhonové chodníky lehké plotové základy, plotovky, terasová prkna a další pomůcky na zahrádky. Plastová dlažba splňuje českou normu Je vysoká jen 4 nebo 6 cm, podle zátěže. Snadno se opracovává. Dlažba se neláme, neštípe a dá se z ní vyříznout jakýkoliv tvar. Výhodou plotovek je, že se můžou dodat v různých barevných variantách. Také mohou mít různé zakončení nahoře. Plast má určitou tepelnou roztažnost, proto je dobré montážní otvory vyvrtat o něco větší a neutahovat šrouby na těsno. V poslední době se objevila novinka a tou je terasová deska, kterou můžeme pokládat mimo teras i kolem bazénů, nebo na mola.

Publikováno: 26.5.2009, Autor: Receptář prima nápadů 2009 (21)

Mohlo by vás dále zajímat

Příprava zámkové dlažby kolem domu

Na stavbu dorazil odborník ze společnosti BEST, která nám na stavbu dodává zámkovou dlažbu kolem domu a plotovky. Poradil nám, co je důležité dodržet při pokládce zámkové dlažby.

Jak postavit nový plaňkový plot

Dosloužilý plot je možné vyměnit za nový. Použijte trvanlivý materiál traplast.

Zrcadlo z plotovek

Návod na výrobu zrcadla z plotovek.

Dozrál čas se na stavbu plotu kolem domu, tak rychle načerpat vědomosti jak na to

Z firmy BEST za námi na stavbu v Tišicích dorazil náš známý odborník, která s námi dnes neřeší už jímku na svod dešťové vody (která je bezpečně zakopaná v zemi), ale betonové plotovky a založení celého plotu směrem do ulice.

Jak postavit plot

Dřevěné, nebo drátěné ploty nejsou nejideálnější na údržbu. Prozradíme, jaké výhody má plot z recyklovaného plastu a jak ho postavit.

Stojánek na květiny

Návod na výrobu stojánku na kytky.