Rekonstrukce podlahy

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Při rekonstrukci podlahy záleží jaký zvolíte materiál. Podle toho se použije i podklad. Zvolit můžete mokrou, nebo suchou cestu. Pokud máte dobře nosnou podlahu v bytě, můžete volit mokrou cestu. U dřevostavby naopak volte cestu suchou. Tento způsob pokládky je jednodušší. Princip tkví v tom, že podlahu vyrovnáte suchým podsypem, kterého je několik druhů. Pochozí deska může být cementotřísková, cementovláknitá, nebo sádrovláknitá. Výhodou je , že desky jsou lehké na přenášení a je s nimi snadná manipulace.

Publikováno: 9.6.2019, Autor: Receptář prima nápadů 2019 (15), 9.6.2019

Mohlo by vás dále zajímat

Rekonstrukce podlahy

V pravidelné rubrice Prima Nápady si prozradíme, jak správně na rekonstrukci podlahy.

Jak se staví suchá podlaha?

Suchá podlaha, na rozdíl od mokré, má roznášecí vrstvu nikoli z betonu, ale z velkoformátových OSB, nebo sádrovláknitých desek

Pokládání podlahy suchou cestou

Jak pokládat podlahu suchou cestou?

Speciální povrchy

Tomáš Fíla si povídá s odborníkem o kameninovém koberci do exterieru, vhodný na schody, okolí bazénu, kolem domu a pod.

Jak moderně rekonstruovat podlahu?

Znáte pojem lehké podlahy? Jedná se v podstatě o suché plovoucí podlahy. Naučíme vás, jak si takovou podlahu položit, aniž byste museli čekat na specializovanou firmu.

Fachmani se pustili do pokládky podlah suchou cestou

Jak říká Pepa, jelikož máme suchý únor, tak se na stavbě pustíme v tomto duchu do pokládky suché podlahy. Stavbyvedoucí Josef Beneš vysvětlí Pepovi, jak postupovat a na co si dát pozor při pokládce suchých podlah.