Suché zdění broušených cihel

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Dnes se podíváme broušené cihly a zdění s nimi. Navštívili jsme pana Jana Beneše, která nám představí novou technologii suchého zdění a podíváme se i na ukázku práce. Jedná se vlastně o nanášení dvou provazců spojovacího materiálu mechanickou pistolí, do které se nasadí dóza dryfix. Tímto se spojují jednotlivé bloky do sebe a cihly nemají vůbec žádnou spáru. Tímto způsobem mohou zdít jen dva lidé, pokud mají cihly umístěny blízko ke stavbě. Není potřeba žádná energie ani voda. V následující reportáži se dozvíte další informace.

Publikováno: 21.10.2008, Autor: Receptář prima nápadů 2008 (24)

Mohlo by vás dále zajímat

Zdění akustické příčky

A když už máme složené konečně ty správné cihly, tak jdeme rovnou na zdění příčky z akustických cihel. Jelikož to jsou cihly broušené, tak bychom mohli zdít moderně na pěnu, ale Josef zvolil zdění na tenkovrstvou maltu.

Jak rychle a úsporně zdít z broušených cihel

Pepa Vám ukáže jak z broušených cihel a malty postavit zeď.

Zdění nasucho z betonových tvárnic

Zdění nasucho z betonových tvárnic

Suché zdění plotu

Suché zdění plotu

Karlozor a mramorová podlaha je … v kontajneru

Karel při obhlídce staveniště dává klobouček dolů za to, jak je celý barák vybouraný a vyčištěný pro nové zdění a příčky. No a pak řev… proč? Protože řemeslníci vyvourali mramorovou podlahu v koupelně, kterou tam chtěl určitě nechat…

HELUZ: Video seriál - Hrubá stavba domu, 5. díl - Stavba stěn

Při stavbě stěn je nezbytné neustále kontrolovat správnou polohu zdiva s pomocí vodováhy či olovnice. Jak postupovat při stavbě stěn a na co si dát pozor?