Výroba adventního věnce nebo svícnu na poslední chvíli

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Tak nám začal advent a mnozí již zapalují svíci na věnci. Pokud jste si nestihli nějaký zakoupit, či vyrobit, podívejte se na naši reportáž, kde uvidíte výrobu adventního věnečku na stoleček bez větší námahy. Jitka Maláková nám ukáže, jak na to. Potřebovat budeme nejrůznější přírodniny, které si můžeme nasbírat na procházce v přírodě. Dále kus placaté kulatiny a svíčky. Ukážeme si, jak z 5 listů vykouzlit růžičku. Pak se dáme do svícnu. Tavnou pistolí přilepíme svíce k placatému dřevu. Z jedné strany dřevo zakryjeme mechem a druhou stranu šiškami. Kolem svíček namotáme lýkový provázek uvázaný n mašličku. Věneček vytvoříme ze zatočených proutí, omotaných drátem. Položíme ho na talíř a dovnitř položíme plastelínu. Do ní zabodneme svíčky. Nahoru věnce položíme mech. Z březové kůry vystříháme hvězdičky a nalepíme na mech.

Publikováno: 29.11.2015, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky (13)

Mohlo by vás dále zajímat

K čemu slouží finské svíce v podobě panáčků?

Jak vypadají finské svíce v podobě panáčků

Plemeno psů King Charles Španěl

Láďa Hruška navštíví Irinu Korbelovou, která chová ušlechtilé plemeno psů - King Charles Španěl. Láďa Hruška v závěru vyrobí hrací hůlku pro pejsky.

Adventní dekorace

V adventním čase náš stůl zdobí adventní věnec. Je více možností, jak přikrášlit adventní stůl.

Jak poznat kvalitní DVD rekordér

JUDr. Ida Rozová přišla do studia popovídat o DVD přehrávači a DVD rekordéru, jaký typ vybrat a jaké jsou možnosti nahrávání

Adventní věnec ve stylu Českých Vánoc

Tradiční adventní svícen v netradičním tvaru vyrobíte snadno a zabere měně místa, než klasický kulatý věnec.

Svítící koule

Výroba svítících koulí jako vánoční dekorace s elektrickými svíčkami a tvoření kuželových vánočních stromků