Pěstování konopí Benico

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Odrůda Benico setého konopí patří k povoleným, registrovaným odrůdám konopí v naší republice. Je vyšlechtěna tak, aby měla THC pod 0,3%. Rostlina má využití do kosmetického průmyslu. Ze semínek se vyrábí olej, který se dále zpracovává. Vlákna se používají v papírenském průmyslu na konopný papír, který je mnohem vice pevný, nežli klasický papír. Pazdeří, dřevitá hmota se používá ve stavebnictví. je to lehký materiál na izolace k výplni podlah. Pazdeří se smíchává s vápeným pojivem na izolaci pro podlahy, přímo na stavbě v míchačce. 13cm konopné izolace izoluje jako 10 cm polystyrenu. Proti polystyrenu se jedná o ekologický produkt. S vhodným pojivem se tímto materiálem dají izolovat i stěny. V současné době je ve vývoji výroba konopného cihelného bloku. Jedná se o lisovaný blok konopí s vápeným pojivem. Tento materiál více propouští vodní páry a dobře izoluje. Navíc ho nemají rádi hlodavci.

Publikováno: 27.10.2005, Autor: Receptář prima nápadů 2005 (41)

Mohlo by vás dále zajímat

Využití konopí v kosmetice

Konopné semínko jako zdroj kvalitního oleje má bohaté využití v kosmetice

Konopný olej

Konopný olej

Využití konopí pro zdraví člověka

Pan Janovský popisuje využití konopí pro léčebné i potravinářské účely

Ekologické tepelné izolace

Ekologického zateplení domů a chat – ovčí vlna, sláma, konopí, celulózová izolace. Výhody a nevýhody, aplikace foukané celulózové izolace.

Lampička z kusu větve a starého prkna

Ve světě je velmi moderní používat přírodní materiály. Ale ne ledajaké, ale přímo v jejich syrové podobě. Kus větve a prkno tak přetvoříme do lampičky.

Mýdlové zákusky

„Upečeme“ lákavé mýdlové zákusky, kterých se sice nenajíme, zato se s nimi krásně umyjeme.