Pěstitelská poradna

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

V poradně Ludmily Duškové si budeme povídat o opomíjených druzích zeleniny. Mezi takové zeleniny patří fenykl. Přitom je to vynikající zelenina, která je lahůdková a aromatická. Dá se používat do všech druhů salátů. Mangold leaf beet patří do nové skupiny mangoldů. Má červené zabarvení, dá se použít jako špenát a může se sklízet po celé vegetační období, až do zimy. Mezi novinky patří salát ze skupiny celoročních salátů. Odrůdy zeus a lento patří mezi málo využívané odrůdy. Odrůda ledová královna rozšiřuje skupinu ledových salátů. Kalina F1 je nová odrůda mrkve. Je ze skupiny hybridních mrkví, kterých je poměrně málo. Vytváří pravidelné, stejnoměrné kořeny a je velmi sladká. Novinka v bazalkách je bazalka střechovitá, s názvem level. která je velmi aromatická. Zajímavé jsou i nové odrůdy aster. Astra čínská, blue moon, je modro žluto bílá. Další je hi-no.maru je žluto červeno bílá. Pompon blu and white je bíle fialová a pompon red and white je červeno bílá. K úplným novinkám patří duchesse silvery blue a duchesse silvery rose. Ukážeme si i nové odrůdy cínií. A to caroussel a pepermint sticke. Závěrem si ukážeme co udělat s amarilisem po odkvětu.

Publikováno: 13.4.2006, Autor: Receptář prima nápadů 2006 (12)

Mohlo by vás dále zajímat

Pěstitelská poradna

Kateřina Dušková a Ludmila Dušková si povídají o nových odrůdách ředkviček, salátů, slunečnic.

Nové odrůdy listových salátů

Saláty listové, ledové i kadeřavé, představení nových letních odrůd a specialit v podobě jedlé chryzantémy či medvědího česneku

Nové odrůdy v zelenině

Ludmila Dušková ve své poradně představuje nové odrůdy pažitky, cibule, libečku, kopru, salátu a nakonec představí petunie.

Odrůdy jahod a ledových salátů

Ludmila Dušková tentokrát představuje nové odrůdy jahod a ledového salátu.

Pěstování salátů

Reportáž o pěstování salátů, kdy je vhodná doba k vysázení, které odrůdy můžeme vysévat ještě v září, jak o saláty pečovat.

Listový salát pěstování

Listový salát pěstování