Petúnie

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pan Jan Černý nás provede po své nádherné zahradě, která kvete tisíci barevnými květy. Jeho předci zde začali šlechtit rostliny již ve třicátých letech minulého století. Jedna z odrůd petúnií, která zde roste, pamatuje ještě dědu pana Černého, a jmenuje se "Pozdrav z Jaroměře". Tato odrůda je zajímavá tím, že má 50% květů plných a 50% květů je planých. Další odrůda, která pamatuje starou éru, jsou petúnie supervisima, které mají obří květ. Z novinek si ukážeme odrůdu Purple Velvet, která vytváří velký převis růžovofialových květů, který může být dlouhý až 1m. Horkou novinkou je také Rose Vein Velvet. Zajímavou skupinou je Lavina, což jsou petúnie rostoucí mohutně nahoru a později přepadávající dolů. Novinkou je i Diamond Paerly, která je velkokvětá a má jemně světle růžovou barvu. Také ona patří k převislým odrůdám. Na záhoně vytváří koberec o výšce 20cm.

Publikováno: 3.9.2009, Autor: Receptář prima nápadů 2009 (27)

Mohlo by vás dále zajímat

Pěstování petunií

Pěstování petunií

Druhy a výsadba petunií

Odrůdy petunií se stále rozšiřují. Jak tyto nové druhy pěstovat a jak je rozmnožovat?

Nové odrůdy muškátů

Rokoko, black velvet a další nově vyšlechtěné odrůdy muškátů představuje Otka Plavcová. Mezi nejzajímavější pak patří odrůdy bez pylu.

Výsev petúnií

Výsev petúnií

Převyslé petúnie - pěstování, druhy

Převyslé petúnie - pěstování, druhy

Nové odrůdy v zelenině

Ludmila Dušková ve své poradně představuje nové odrůdy pažitky, cibule, libečku, kopru, salátu a nakonec představí petunie.