Výživa malých plemen pejsků

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Oblíbenost malých plemen psů je opravdu veliká. Všude se vejdou, dožívají se více roků a méně sní. Mají však některá specifika, která jim neprospívají. Na prvním místě je rozmlsanost, způsobená páníčky. Na druhém místě jsou to problémy se zuby, způsobené tím, že mají menší, kratší čelist. Velkým problémem je také nadváha, způsobená špatnou stravou a malým pohybem. A v neposlední řadě jsou to problémy s trávícím traktem. Hodně problémů jim způsobuje prostředí, ve kterém žijí. Dole u země je jiný svět, který si neuvědomujeme. Je plný překážek, bakterií, patogenů, pachů, pylů a alergenů. Na procházce zažívají spoustu stresu při častém hlazení a laskání od cizích lidí. Správná výživa je začátek, jak začít bojovat se špatným stavem vašeho psa. Nedávat jídlo od stolu. Výživa ovlivňuje asi 70% života. Malý pes má stejné nároky na pohyb, jako velký pes.

Publikováno: 15.7.2018, Autor: Receptář prima nápadů 2018 (11)

Mohlo by vás dále zajímat

Výživa malých pejsků

Výživa malých plemen pejsků

Stáří psů

Stáří psů

Jak přizpůsobit zahradu psovi

Reportáž o tom, jak přizpůsobit zahradu psovi, co vysazovat a nevysazovat, na kterých místach nevysazovat rostliny apod.

Odvykání závislosti psa na majiteli

Odvykání závislosti psa na majiteli

Anální žlázky u psů

Máte pejska a řešíte anální žlázky? Dnes se o nich dozvíte více.

Jak se zbavit vlhkosti v domě a jak vysušit boty kočkolitem

František Chorý představuje metody, jak bojovat proti vzlínající vlhkosti. V závěru Láďa Hruška přidá vychytávku na vysoušení bot pomocí kočkolitu.