Představíme si další staré řemeslo, tentokráte kovářské

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Lidový kovář David Sekula již od mala navštěvoval kovárnu svého otce. A jak se říká, jablko nepadá daleko od stromu, i v případě Davida se stalo, že se řemeslo od otce naučil a později po něm převzal. Jeho specialitou je sběr starého šrotu, ze kterého vyrábí originální předměty. Například svícen na stěnu z vidlí. V tomto videu nám předvede výrobu otvíráku na pivo ze starého hřebíku. Hřebík nahřeje v kovářské výhni na 1000 °C. Poté vykove tvar a následně zakroutí. A otvírák je hotov.

Publikováno: 26.5.2019, Autor: FTV Prima, Vychytávky Ládi Hrušky, 26.5.2019, 13. díl

Mohlo by vás dále zajímat

Krejzovi (6): Jak otevřít láhev

Pokud se vám nepodařilo zátku od skleněné lahve otevřít pomocí lžíce, ukážeme vám dva triky na otevření. Jeden díky zapalovačem upravené plastové flašky, druhý s přehnutým papírem.

Výroba vychytaného držáku na časopisy a noviny

Své místo si u vás doma rychle najde také vychytaný držák na časopisy a noviny.

Jak vyrobit otvírák na pivo ze zapalovací svíčky

Ne nadarmo se říká, že co Čech, to kutil. Vypravíme se za kutilem Filipem. Dnes nám představí industriálně laděný otvírák na láhve

Originální otvírák na láhve podle Pepy Matějíčka

Správní chlapi si pivo otevírají zubama, ovšem zubaři jsou čím dál tím dražší, tak si je ušetřeme vychytávkou Josefa Matějíčka.

Jak se stříhá plech pomocí aku vrtačky?

Stříhat plech nůžkami je někdy pořádná dřina. Výsledek pak mnohdy bývá zubatý a nevzhledný. Ale máme pro vás vychytávku.

Polička na víno

Víte, jak si vyrobit poličku na víno?