Sušení hub

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Chodíte rádi na houby a věčně řešíte jak je dobře usušit? Na novinovém papíře se lepí a chytají plíseň? Ukážeme si, jak si vyrobit sušáky na houby s dřevěných přepravek na zeleninu. Na výrobu sušáků na houby budeme potřebovat dřevěnou přepravku na zeleninu, zednickou perlinku, která se používá pod fasády domů, pilku, nůžky a sponkovačku. Přepravku z boku podélně rozřízneme. Ze spodní části spodního kusu odstraníme podlážku a vzniknou nám tak dva jednotlivé rámy. Na stůl položíme rozmotanou perlinku, položíme na ni rám z přepravky a s přesahem břibližně šesti oček vystříhneme potřebný tvar. Přesahující okraje perlinky přehneme přes okraj rámu, připevníme sponkovačkou a máme hotovo. Tímto způsobem postupujeme i u druhého kusu rámu. Výhodou těchto sušáku je, že jakmile na ně dáme houby sušit, můžeme je skládat na sebe, ušetříme místo a houby se dobře usuší.

Publikováno: 2.10.2016, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky 2016 (21)

Mohlo by vás dále zajímat

Sušák na sušení hub

Cestovní sušák na sušení hub v reportáži představí pan Walter Kukla

Sušení prádla

Sušení prádla

Stolička z plastové přepravky

Výroba stoličky s pomocí staré přepravky. Skvělý způsob, jak využít nepotřebné věci, které se nám povalují někde v rohu dílny nebo garáže.

Jak upevnit sušák na prádlo?

Venkovní sušák na prádlo je potřeba na zahradě nebo u domu skutečně pořádně ukotvit, aby nám ho silný vítr neodnesl i právě vypraným prádlem.

Vyrobte si sušák na prádlo, který vítr k sousedům určit neodnese

Sušák na prádlo, který vítr rozhodně neshodí. Je pořadně ukotvený k zemi.

Sedátko z přepravky

Určitě máte doma prázdnou přepravku od piva a my vám poradíme, jak si z přepravky vytvořit sedátko. Budete potřebovat osb desku, kterou si vyříznete přímočarou pilou, začistíte bruskou a následně připevníte provázkem.