Tiny House: Jak se instalují okapnice

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Nedílnou součástí střechy, a nejen střechy, ale všech oplechování jsou klempířské prvky zvané okapnice. Okapnice slouží k odvedení vody z oplechování a překrývá okap asi o 5 cm. Je nutnou součástí všech systémů, pokud bychom je nepoužili, riskujeme, že nám voda začne vzlínat po oplechování vzhůru a bude se dostávat i pod oplechování. Pepa Libický se také zaměří na dokončení oplechování celého Tiny house a ukáže, čím vším se dají plechy uříznout.

Publikováno: 14.4.2024, Autor: Libovky Pepy Libického 2024 (7), 14.4.2024

Mohlo by vás dále zajímat

Tiny House: Plechové opláštění!

Zabydlení tiny house spěje pomalu do finále. Dnes se budeme zabývat venkovním opláštění trapézovým plechem.

Jak na kvalitní rekonstrukci střechy - 2. díl

Pepa bude pokračovat v minule započaté renovaci střechy. Tentokrát dojde na klempířinu – bude instalovat mřížku proti ptákům k okapnici, spolu s klempířem se pustí do háků na okap, napasování a přilepení čílka okapu i vytvoření díry pro připojení odtoku.

Opláštění Tiny house a designový kousek ze dřeva

Opláštění domku pomocí trapézového plechu povýší tuto malou nenápadnou stavbu na zajímavý designově vymazlený dům. Ukážeme vám, jak s trapézovým plechem pracovat.

Dřevěný obklad fasády: DIY návod

Vnější obklad domu je potřeba občas vylepšit, vyměnit nebo opravit. Místo omítky zkuste dřevěné obklady.

Rozdíl mezi žumpou a septikem

Rozdíl mezi žumpou a septikem

Netradiční truhlíky

Kaskádové truhlíky jsou ideální, pokud nemáte tolik místa. Vysvětlíme, jak z terasových prken pomocí vrtačky a vrutů tento kaskádový truhlík vytvořit.