Mokřady na střeše místo čističky!

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Představa, že máte na střeše mokřad je něco, co běžnému uživateli rodinného domu zvedne vlasy na hlavě. Nemusíte se ale děsit, nezatéká vám střechou až do postele. Mokřad na střeše je ekologicky vyřešená zelená střecha. Díky dokonalé hydroizolaci je pod střechou krásně sucho, ale z druhé strany můžete pěstovat okrasné rostliny nebo dokonce i zeleninu. Mokřady na střeše fungují na podobném principu jako kořenové čističky. Pokud uvažujete nad něčím smysluplným, co vašemu domu dodá na zajímavosti a ještě chcete udělat něco pro planetu, využijte základní principy přírody a pořiďte si zelenou střechu!

Publikováno: 3.9.2023, Autor: Receptář prima nápadů 2023 (18), 3.9.2023

Mohlo by vás dále zajímat

Zahrada při základní škole v Humpolci

Ukázka interaktivní školní zahrady základní školy v Humpolci, kde se děti učí pozorovat rostliny v různých typech uměle vytvořených společenství rostlin a dřevin  

Jak správně pracovat s dešťovou vodou?

Vytvořte si úleh nebo jezírko na zahradě a už se nemusíte bát sucha!

Jak v naší zahradě zadržet vodu v tůních a jezírkách

Tůně jsou velmi důležité pro celkový ekosystém. Pokud plánujete na zahradě tůň vybudovat, poradíme vám, do jaké hloubky kopat, jaká půda na tůň je ideální a na co dát pozor. V neposlední řadě i jak vybudovat jezírko.

Co jsou to kořenové čističky odpadních vod a jak je můžete využít?

K čemu jsou dobré kořenové čističky odpadních vod? Kořenové čističky odpadních vod jsou typem čistírny odpadních vod, které ke svému provozu nepotřebují elektřinu.

Ibišek bahenní

Jak pěstovat ibišek bahenní prozradí zahradník Milan Havlis

Ochrana přírody - obojživelníci

Povídání s ing. Petrem Stýblem o způsobu, jak chránit obojživelníky v naší přírodě.