Omlazení živého plotu

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Omlazení je v podstatě seříznutí živého plotu na úroveň, která nám bude vyhovovat. Při ořezu habru můžeme provést velice razantní řez, protože obráží velice snadno a hodně rychle. Habr se řeže na konci zimy. Naproti tomu jehličnany, jako například túje, řežeme až v květnu do srpna. Plot z habru je dobré před ořezáním zalít. U tújí je potřeba po ořezu přihnojit. Na stříhání vysokého listnatého plotu je dobré použít plotostřihové nůžky s dlouhou lištou. Na silnější větve použijeme pákové nůžky. Kam se nedostaneme nůžkami, použijeme pilku. Na finální ořez použijeme klasické zahradnické nůžky.

Publikováno: 4.3.2018, Autor: Receptář prima nápadů 2018 (1)

Mohlo by vás dále zajímat

Chov zajíců

Pokud se zajímáte o přírodu, jistě jste na svých procházkách či výletech narazili na zajíce. Jak je to se zaječí populací u nás?

Rybí polévka

Dnes si uvaříme rybí polévku. Recept nám představí pan Miloš Štěpnička.

Designové schodiště - originál

Designové schodiště

Designové schodiště

Plánujete stavbu nového schodiště, ale nejste si jisti, kde začít? Jaký vybrat materiál, jak vypočítat sklon, nášlap a délku kroku? To vše, včetně samotné výroby, vám ve videu ukážeme.

Podzimní návštěva botanické zahrady

Podzimní návštěva botanické zahrady

Jaké listnaté dřeviny jsou vhodné na zahradu

Zařizujete si zahradu, nebo jen chcete zasadit stromy, abyste do budoucna měli více stínu? Představíme některé listnáče.