Péče o jabloňovou stěnu

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Dnes nám pan Karel Kotyšan představí svou ovocnou mříž. Jedná se o stěnu vytvořenou z jabloní. Jeho stěna se vyznačuje obdivuhodným množstvím krásně zralých plodů jablek. Nejprve nám pan Karel vysvětlí co je to hygiena na zahrádce. Je to odstranění špatných jablek ze stromů. Důležité je zvolit správné podnože při zakládání ovocné stěny. Důležité je také udržovat půdu bez plevelu. Z něj by se množili škůdci. Stěna potřebuje kvůli živinám svůj vlastní záhon.

Publikováno: 23.9.2010, Autor: Receptář prima nápadů 2010 (30)

Mohlo by vás dále zajímat

Karel obdivuje krásně hladkou štukovou omítku v domě a nechápe, jak to vůbec někdo dokáže takto natáhnout do hladka

Karel Pepovi řekl, že si na chalupě nahazoval stěny, nebo spíš štukoval a nikdy to nedokázal tak do hladka, jako to má nyní od řemeslníků v baráku v Tišicích.

Karlozor a opět jsou na scéně záhadné úchytky na stěně

Možná si pamatujete, že již dříve měli diváci tipovat, na co slouží zvláštní úchyty na stěnách. Karla nepřekvapilo, že to neví diváci a spíše ho překvapilo, že to neví jeho dělníci na stavbě.

Karlozor - Pozor na odkládání materiálu na stavbě

Karel se zase jednou na stavě rozčiloval. Diví se, jak je uložen materiál na stavbě. Konkrétně dělníci dle slov Karla neuklidili sádrokartonovou desku.

Karlozor a od zabalený sloup do stahovací fólie

Statik upozornil Karla, že původní sloup u vchodu do domu není v pořádku. Tak Karel klukům řemeslníkům řekl, aby ho dali "do kupy". A tak ho dali. Obmotali ho umělou fólií a je hotovo :) Ještě že ty kluky zlatý Karel na stavbě má :)

Karel se v Karlozoru pozastavuje nad tím, že je najednou na stavbě nezvykle moc lidí

Karel je tak trošku nervózní, že je na stavbě najednou nějak víc lidí, než obvykle. Pořád něco dělají, pobíhají, staví, malují, prostě se nezastaví. A to by nebyl Karel, kdyby z toho nevyvodil závěr, že se na stavbě nestíhá a že máme skluz.

Karlozor a namontovaná futra načas

Je to tedy s podivem, ale Karel jednou za čas zase chválil. Jak už ke konci stavby sil a peněz ubývá, tak i Karel si víc sleduje, co je a co není hotové.