Medůzy v akváriu

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Nevšední, fascinující a krásné. Takový se naskýtá pohled na plovoucí medúzy. Věděli jste, že se dají pěstovat i doma v akváriu? V reportáži nám to prozradí chovatelka Tereza Růžičková a dozvíte se také, kde je sehnat, jak je správně chovat a čím je krmit. K chovu medúz je nutné mít speciální akvárium, a to zaoblené nebo kulaté, aby se medúza nemohla nikde zaseknout či zachytit. Chovat se dají jak oblíbené měsíční medúzy, tak i jedovaté nebo žahavé, podle toho, jaké se nám líbí. Samozřejmostí je taktéž slaná voda, která se vyrábí pomocí destilované vody a mořské soli. Nutností je vytvářet v akváriu i slabý proud vody, jímž se medúzy rády nechávají přirozeně unášet.

Publikováno: 29.4.2018, Autor: Receptář prima nápadů

Mohlo by vás dále zajímat

Chov medúz

Pokud si chcete domu pořídit fascinujícího mazlíčka jako je medúza, poradíme vám, jaké jsou druhy, čím medúzy krmit a jak sestavit a udržovat jejich akvárko. Poradíme i s tím, jak vodu udržet slanou a v jaké teplotě ji udržovat.

Chov raků

Jiří Patoka popovídá o chovu raků

Chov sladkovodních ryb v akváriích

O chovu sladkovodních ryb v akváriích.

Jak chovat dravé ryby v akváriu

Z obchodů si občas přineseme rybí exempláře, o kterých moc nevíme. Některé ryby jsou dravé a vyžadují zvláštní péči.

Začátky akvaristiky

Začátky akvaristiky

Paludárium

Pokud chcete chovat zvířata, kterým ale potřebujete zajistit jak vodní, tak suchozemskou část, pořiďte si paludárium. Prozradíme, jak fungují a na co se rozlišují, jaké živočichy můžete v paludáriu chovat a jak ho vybavit a udržovat.