Škrábadlo z plechovek

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Rádi vymýšlíte pro své domácí mazlíčky něco nového? Ukážeme vám, jak si vyrobit škrábadlo z plechovek. Na výrobu škrábadla z plechovek budeme potřebovat 14 plechovek od nějakého nápoje, větší množství provázku, tavnou pistoli a kus kartonové krabice. Plechovky jsou vhodnější užší. Začneme tím, že vezmeme dvě plechovky a podélnou stranou je pomocí tavné pistole přilepíme k sobě. Tento krok opakujeme ještě dvakrát. Slepené páry plechovek slepíme k sobě do jednoho celku tak, že budou tvořit dvě řady po třech. V dalším kroku vezmeme opět dvě plechovky a slepíme je k sobě tak, že je dáme na sebe a vytvoříme tak pomyslný tubus. Tento krok opakujeme ještě třikrát. Jakmile máme plechovky slepené k sobě, vezmeme provázek a plechovky důkladně omotáme, můžeme i v několika vrstvách. Tímto způsobem omotáme jak plechovky, které tvoří dvakrát tři řady, tak pomyslné tubusy. Po omotání vezmeme dva tubusy a přilepíme je pomocí tavné pistole k sobě. Tento krok uděláme i v případě dvou zbylých tubusů. Tímto nám vzniknoou nohy škrábadla. Nohy přilepíme k tělu škrábadla tak, že budou dvě řady po pěti a konce budou o jednu plechovku přečnívat nad samotné tělo. Tělo škrábadala včetně nohou nalepíme na karton, ten obstřihneme do potřebného tvaru a máme hotovo.

Publikováno: 4.5.2017, Autor: Prima Nápady

Mohlo by vás dále zajímat

Příborník z plechovek

Jak si doma vyrobit příborník z plechovek.

Krmítko pro ptáčky z plechovky

Pokud se vám doma váli stará plechovka, můžete si ji nůžkami, barvou ve spreji a dalšími ozdobami přeměnit na krmítko pro ptáčky.

Polička na ručníky

Kdo jiný než Láďa Hruška! Pobaví, poradí, sežene, vyzkouší, vymyslí, předvede, ušetří, uvaří… Přijede k vám na zahradu, do dílny i do kuchyně! Triky, rady, vychytávky, ale i nejcennější rodinné recepty přímo z vašich domovů

Jak si vyrobit svícínek z plechovky od kompotu

Jak si vyrobit svícínek z plechovky od kompotu

Jak vyrobit květináč z konzervy

Bylinkářka Hana Urbánková předvádí, jak si můžeme vyrobit tinkturu z ostropestřce mariánského.

Květináč na bylinky z plechovky

Rádi pěstujete bylinky, ale schází vám květináč? Z pouhé plechovky, vrtačky, kroužku od klíčů a řetízku si můžete vyrobit pěkný užitečný květináč, nejen na bylinky.