Ochrana stromů proti okusu

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pokud máte špatnou zkušenost se zajíci a srnkami v zimním období, a navíc zahradu s děravým plotem, případně bez oplocení, je vhodné ochránit ovocné stromy. Používáme k tomu celou řadu obalů, (plast, drátěné, noviny ad.) Malé stromky je možné ošetřit nátěrem z vápna. Tím stromky ochráníme nejen před zajíci, ale také před mrazem. Účinné bývají i babské rady jako například lidské vlasy. Do sáčku (ideální je stará silonka) dáme trochu ustřižených vlasů a sáček dáme pod drátěný obal stromku.

Publikováno: 13.12.2020, Autor: Receptář prima nápadů 33. epizoda, sezóna 2020

Mohlo by vás dále zajímat

Ochrana kmenu stromů proti okusu

Pánské vlasy v punčoše, chvojí, plastový kryt, netkaná textilie či sprej, to vše může posloužit jako ochrana stromů proti okusu

Zima v zahradě

Jan Kopřiva radí, jak pečovat o stromy a keře v zimě, jak nakládat se sněhem a jak se bránit proti poškození stromů

Zimní dekorace na větvi

Jak si vyrobit zimní dekoraci na stěnu?

Chov zajíců

Pokud se zajímáte o přírodu, jistě jste na svých procházkách či výletech narazili na zajíce. Jak je to se zaječí populací u nás?

Vyrobte si dřevěného velikonočního zajíce

Vytvořte si na velikonoční svátky velikonočního zajíce jako zajímavou dekoraci. Lída vás naučí pracovat s horní frézkou a ukáže, jak ze zajíce vytvořit květinovou dekoraci.

Zajíčková girlanda

Pamatujete si na papírové girlandy, které zdobily naše vánoční stromečky nebo se věšely při slavnostech v interiérech i exteriérech? Máme pro vás návod na výrobu girlandy ze samých zajíčků.