Teaser pořadu Řemeslo nenahradíš

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Příběhy ukazují, že dělat dnes řemeslo není ostuda, nebo snad něco podřadného, ale že řemeslo má dnes opravdu „zlaté dno“. Firmy hledají na trhu práce šikovné řemeslníky , kterých je nedostatek. Ať se jedná o zedníky, elektrikáře, truhláře, pokrývače, lakýrníky, malíře nebo kameníky. Pořad „Řemeslo nenahradíš“ vzal za úkol (poslání) zmapovat novým způsobem život mladých řemeslníků. Ukázat, že i řemeslník je normální mlaďas , který chodí do hospody nebo za zábavou s partou kamarádů, pěkně stylově se obléká , má nový mobil a chatuje na #Instagramu. A přitom si již za studií svého řemesla vydělává slušné peníze . Pracuje s pocitem, že po něm vždy zůstane kvalitně odvedená práce.

Publikováno: 5.5.2020, Autor: PrimaDoma.cz

Mohlo by vás dále zajímat

Upoutávka pořadu Řemeslo nenahradíš

Pořad Řemeslo nenahradíš hledá mezi studenty řemeslnických učilišť a škol (mezi mladými podnikateli) zajímavé a inspirativní příběhy mladých lidí, kteří se rozhodli vyučit se řemeslu a řemeslem se do budoucna nebo již i při studiu živit.

Reportáž z akce Řemesla živě 2020

Dny plné řemeslných workshopů, řemesla tradiční i nová – automechanik, autolakýrník, zedník, malíř, kuchař, krejčí, klempíř, podlahář, ale i zlatník, keramik, rytec, kamenosochař, vlásenkář a maskér, oděvní návrhář, kadeřník a další…

Bonusový materiál k 5. dílu: Jan Černohorský - vitrážista

Jan Černohorský je vystudovaný architekt, který po studiu změnil svůj obor. Zaměřil se na svou vášeň, kterou je výroba vitráží a vybudoval fungující dílnu.

10. díl, série 3 - Karel Fryš - Pokrývač

Karel Fryš cestu k řemeslu chvilku hledal. Teď ale práci pokrývače miluje, a vede dokonce svoji vlastní malou firmu. Jeho cílem je nabízet zákazníkům ten nejlepší servis a v budoucnu se zasadit o to, aby tohle řemeslo ještě pár generací přežilo.

Návštěva za řezbářem Stanislavem Juhasem

Zajdeme také na návštěvu za řezbářem Stanislavem Juhasem, který nám představí své řemeslo.