Zdobení vajec - madeirování

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Zdobení kraslic zná každý, ale zdobení pštrosího vejce a navíc madeirovou technikou, to už jen tak každý nezná. Paní Jana Boušová nám tuto techniku předvede v naší reportáži. Podstata tkví v děrování skořápky. Začneme tím, že vejce pomocí kompresoru vyfoukneme. Pak si rozměříme pomocí krejčovského metru dekor na vejce. Diprofilem vyvrtáme dírky. Pak vejce vyvaříme a odstraníme vnitřní blánu. Pak vajíčko dozdobíme horkým voskem. V závěru reportáže nám Láďa Hruška ukáže výrobu myšiček z vařených vajec, ředkviček, pažitky a hřebíčků, doplněné sýrem.

Publikováno: 23.4.2017, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky 2017 (7)

Mohlo by vás dále zajímat

Jak vyrobit madeirové kraslice

Madeirová kraslice je technika, která vzešla z vyšívání madeirové krajky. Prozradíme, jak si vajíčko odměřit, vyvrtat dírky a následně nabarvit tak, aby vám vznikla madeirová kraslice.

Jak vyrobit madeirová pštrosí vejce

Kraslice se dá vyrábět i na netradičních pštrosích vejcích. Poradíme, jak efektivně vnitřek vajíčka vyfouknout pomocí kompresoru a jak následně vajíčko namalovat a ozdobit.

Barvení Velikončních vajíček voskem

Máte problém s barvením Velikonočních vajíček? Ukážeme vám, jak si vajíčka jednoduše nabarvit pomocí vosku.

Kraslice na poslední chvíli

Pokud jste nestihli včas namalovat a nazdobit vajíčka pro koledníky, máme pro vás návod, jak si udělat kraslice na poslední chvíli.

Recept na neodolatelné velikonoční perníčky

Zdobení perníčků je tradicí i na Velikonoce. Perníčky, chaloupka a vše krásně a barevně nazdobené.

Chov pštrosů

Chov pštrosů může být zábava. Rozhodně však není nejsnazší.