Neposlušné květináče

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pokud máte malý balkon nebo terasu, tak i na něm si určitě rádi vypěstujete bylinky nebo převislé jahody. Porádíme vám, jak na to a vyrobíme si neposlušné květináče. Nejen, že hezky vypadají, ale jsou také plně funkční. Na výrobu neposlušného květináče budeme potřebovat tři různě velké květináče. Základem je, aby spodní byl opravdu velký a stabilní. Do spodního květináče zasuneme dřevěnou, nebo bambusovou tyčky. Druhý, středně velký květináč navlékneme skrz drenážní otvor na odvod přebytečné vody a vyhneme do strany tak, aby se tyčka dotýkala horního okrahe květináče. Aby držel květináč v požadované poloze, přichytíme ho například pomocí tavné pistole. Stejný postup opakujeme i u posledního nejmenšího květináče, který vkládáme do předešlého. V závěru květináče naplníme zeminou, vložíme květiny nebo bylinky a máme hotovo.

Publikováno: 29.7.2018, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky 2018 (13)

Mohlo by vás dále zajímat

Neposlušné květináče

Jak sázet květiny na balkoně? Výroba tzv. neposlušných květináčů podle Ládi Hrušky na balkóny a terasy je jednoduchým řešením.

Opěra pro rajčata do květináče

Máte na zahradě polámané rostliny kvůli větru? Ukážeme, jak si pomocí rajčat a bambusových nosných tyček vytvoříte opěru pro rostliny.

Jak na pěstování okurek na balkónu

Věřili byste, že se okurky dají pěstovat i na balkónu? A to jak nakládačky, tak salátovky. Stačí k tomu samozavlažovací nádoby a můžete začít pěstovat.

Pěstujte rajčata i na balkóně

Rajčata se dají pěstovat jak na záhonech, ve skleníku, tak i na balkóně. A nemusíte pěstovat rajčata samotná. Snesou se s některými jinými plodinami.

Letnění citrusů

Zabýváte se pěstováním citrusů? Poradíme Vám kdy a jak je začít letnit.

Pnoucí pokojové rostliny

Jaké konstrukce použít na pnoucí pokojové rostliny ví Dáša Kouřilová.