Jablečná bábovka

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Dnes si připravíme dobrotu, na které si pochutnával i sám velký Wolfgang Amadeus Mozart. Pochází z Vídně a proto se jí říká vídeňská jablečná bábovka. Na výrobu budete potřebovat 3 necelé hrnky polohrubé mouky, 4 jablka, 1 vaničku tvarohu, 11 lžic třtinového cukru, 1 vanilínový cukr, 1 prášek do pečiva, 3/4 kostky másla, vejce, 6 lžic mléka, kůru z jednoho bio citrónu, 1 sáček rozinek, špetku soli a trochu rumu. Začněte nastrouháním jablek, oddělte bílky od žloutků. Žloutky vyšlehejte s cukrem a máslem do pěny. Z bílků vyšlehejte tuhý sníh. Přidejte do něho špetku soli a cukru a nebude padat. Do žloutkové pěny přidejte mouku, kypřící prášek, tvaroh, vanilínový cukr, mléko a rozinky. Nastrouhejte kůru citrónu a zalijte rumem. Vše promíchejte a na závěr přidejte bílkovou pěnu a jablka. Po promíchání dejte do vymazané formy a pečte v troubě do zlatova. Po vyndání lehce pocukrujte a můžete servírovat.

Publikováno: 6.6.2019, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky 2016 (19)

Mohlo by vás dále zajímat

Papoušci na plech

Tento skvělý retro recept s vtipným názvem vám zaručeně bude chutnat. A rozhodně vás vedle chuti potěší i příznivá cena.

Vánoční tvarohová štola

Představíme vám recept na vánoční tvarohovou štolu, kterou zvládne každý. Zjistíte, co kromě mouky, másla a tvarohu budete potřebovat a jak přesně postupovat.

Švestkový jahelník

Jáhly jsoubloupané proso. V různé podobě jsou čím dál častěji zařazovány do našich jídelníčků. Co si udělat švestkový jahelník?

Bublanina lehká jako pavučina

Vláčná bublanina určitě padne nejen do oka. Příprava je velmi jednoduchá a výsledek opravdu vynikající.

Máslové holubičky

Jedlé dárky jsou zajímavou variantou, místo těch tradičních. Dnes si upečeme máslové holubičky.

Pivní sirup proti chřipce

Láďa Hruška vyrábí sirup proti kašli z piva a cukru.