Zateplování stropu

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pokud bydlíte ve starém domě a nepotřebujete využívat půdu, je lepším řešením zateplit strop než střechu. Plocha stropu je podstatně menší, než plocha střechy, takže vás zateplení vyjde levněji. Izolace stropu se provádí foukanou izolací strojem do dutin. Hlavní výhodou je rychlost a důkladnost vyplnění dutin. Před zahájení prací je nutné udělat sondu do stropu, zda je tam dutina. Pokud není, dá se nafoukat pěna na povrch, pak ale není půda pochozí. Pokud chceme zachovat půdu pochozí, je nutné udělat rošt, ten se vyplní pěnou a zaklopí deskami.

Publikováno: 31.5.2019, Autor: Receptář prima nápadů 2011 (17)

Mohlo by vás dále zajímat

Zateplování domů izolací z odpadového papíru

Reportáž o zateplování izolací z odpadového papíru speciálně upraveného na nehořlavost. Izolace zdraví nezávadná a jedná se o ekologicky šetrný výrobek. Popis toho, jak se tato izozlace aplikuje.

Moderní využití luxferů

Moderní využití luxferů

Rekonstrukce podlahy

V pravidelné rubrice Prima Nápady si prozradíme, jak správně na rekonstrukci podlahy.

Jak postavit schody?

Už jste postavili základ schodů, ale jak je dodělat do konce? To se dozvíte od Pepy Libického.

Bylinné přípravky na obranyschopnost

Pan Roman Kindl představuje bylinné preparáty, které pomohou při rýmě, nachlazení a dalším neduhům způsobeným zimním obdobím.

Izolace a montáž skleněného zábradlí v Tiny House

V tiny house si Pepa postaví patro, pro něž bude potřeba připravit rastr. Patro bude zaizolované minerální vatou, která zajistí hlavně zvukovou izolaci. Pochozí vrstvou budou OSB desky. A na závěr se ještě bude realizovat montáž skleněného zábradlí.