Kandované ovoce

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Vyrobit si doma kandované ovoce není složité, ale musíte dodržet některá pravidla. Kůra by neměla být ošetřena chemickými postřiky. Pomerančová kůra se tři dny máčí. Každý den se voda vylije a nalije se nová. Musí se seříznout plátky na tenčí a odříznout bílá měkká vrstva. Kandujeme postupně v cukru tak, že každý den svaříme kůru v cukru o vyšší koncentraci a za tři dny máme hotovo. Nakládané citróny se nakládají do hrubé mořské soli a olivového oleje. Můžeme je použít v kombinaci s banány, které zabalíme do těsta a upečeme. Vynikající jsou prsní řízky naložené ve speciální marinádě, vyrobené z nasekaných kandovaných citrónů, zázvoru, papriky, kmínu a kajenského pepře.

Publikováno: 31.5.2019, Autor: Receptář prima nápadů 2011 (1)

Mohlo by vás dále zajímat

Kandované ovoce

O možnostech kandování ovoce a jeho využití na Vánoce.

Vánoční tvarohová štola

Představíme vám recept na vánoční tvarohovou štolu, kterou zvládne každý. Zjistíte, co kromě mouky, másla a tvarohu budete potřebovat a jak přesně postupovat.

Jak vypěstovat zázvor

Zázvor je velmi zdravý a dobrý proti nachlazení. Můžete si ho vypěstovat i doma. Ve videu zjistíte, jak zázvor připravit, naporcovat a následně zasadit do květináče.

Pěstování zázvorovitých rostlin

Rady, jak pěstovat zázvorovité rostliny a jejich druhy.

Kandovaná cuketa jako kiwi

Pokud máte rádi kandované ovoce, můžete si zkusit vyrobit kandovanou cuketu, která díky sirupu bude chutnat jako kiwi.

Sušení ovoce

Jak si doma správně usušit ovoce, aby v něm zbylo co nejvíce vitamínů poradí Láďa Hruška