Výroba slaninového rohlíku

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Máte pocit, že rohlíky se slaninou z obchodu jsou drahé a slaniny je na nich málo? Ukážeme si, jak si doma vyrobit rohlíky se slaninou, které budou levné a velmi chutné. Na přípravu těsta budeme potřebovat dvěstě padesát gramů hladké mouky, dvěstě padesát gramů polohrubé mouky, sůl, lžíci cukru, sedm gramů sušeného droždí, tři deci vody a jednu polévkovou lžíci oleje. Dále potřebujeme 40 dekagramů slaniny a čtyřicet dekagramů sýru. Vhodné je použití domácí pekárny, ale těsto můžeme připravit klasickým způsobem v míse. Vypracované těsto si rozdělíme na dvě poloviny, vyválíme a nařežeme na osm stejných dílků. Sýr nakrájíme na osm menších a osm větších hranolků. Menší hranolky vložíme do rohlíku, zabalíme a pokládáme na plech. Na každý rohlík položíme dva plátky slaniny a na slaninu větší kus sýru. Vložíme do trouby a pečeme dvacet minut při sto osmdesáti stupních celsia. Dobrou chuť!

Publikováno: 09.05.2019, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky 2018 (9)

Mohlo by vás dále zajímat

Čočkové placky

V tomto videu si v rámci naší soutěže připravíme zajímavý recept. Ukážeme si čočkové placky.

Jednoduchý recept na pizzu z rohlíků

Z rohlíků, zeleniny, žampiónů, šunky a sýra se dá upéct dokonce i pizza.

Kokodák mňamka

Ať už žemlovku rádi máte, nebo ne, můžete si vyzkoušet žemlovku na slano. Prozradíme, co kromě pečiva, vajíček, uzenin a mléka budete potřebovat.

Recept ze zelí

Recept Kebule aneb nadívaná hlávka zelí. Vaříme ve slané vodě asi půl hodiny.

Pečené Karlovarské knedlíky

Tradiční česká kuchyně je skvělá ve všech krajích. Můžete se přesvědčit u výroby skvělých karlovarských knedlíků.

Jak na velikonoční nádivku

K Velikonocům patří spousta tradičních pokrmů. Jedním z nich je nádivka. Zjistěte, co na nádivku budete potřebovat a jak na ni.