Pěstování ovoce a zeleniny v písku

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pěstování v písku? Taky koukám,ale jde to. Petr Doležal nám ukáže jak na to. Lze takto pěstovat třeba i vinná réva, kterou pan Doležal ničím nepřihnojuje. Písek to není říční, ale je to vátý písek, který má zvýšené množství chloru a síry. Jeho hlavní předností je, že je vysoce drenážní a udržuje vlhkost i v těch největších vedrech. Na písku se dá pěstovat i zelenina, například růžičková kapusta. Ta se nechá odkvést a vypadají z ní semínka a vyrostou z toho sazeničky, které se nechají přes zimu venku a teprve potom se přesadí. Pokud je totiž ta rostlina venku i přes zimu, je velice odolná a má i náskok. Slimáci nemají písek rádi, takže zde přirozeně neškodí.

Publikováno: 18.9.2016, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky 2016 (19)

Mohlo by vás dále zajímat

Zahradní nábytek

Zahradní nábytek

Srub a jeho výhody

Rozdíl mezi srubem a dřevostavbou; tři technologie výstavby srubu (norská, kanadská a ruská), údržba dřevěného srubu atd.

Jak vyrobit postřik proti kadeřavosti a plísni listové

Pan Petr Doležal ukazuje postup, jak si můžeme doma sami vyrobit postřik proti kadeřavosti a plísni listové.

Gril na pečení selat

Martin Doležal ukáže, jak je možné si doma sestavit grilovací domeček

Chov leguánů a jiných plazů

Kdo jiný než Láďa Hruška! Pobaví, poradí, sežene, vyzkouší, vymyslí, předvede, ušetří, uvaří… Přijede k vám na zahradu, do dílny i do kuchyně! Triky, rady, vychytávky, ale i nejcennější rodinné recepty přímo z vašich domovů

Zazimování suchozemských želv

Zazimování suchozemských želv a mnoho dalších užitečných rad o zimním spánku a přípravě na něj