Ošetření zahradního nábytku po zimě

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Zima skončila a je potřeba se podívat, zda nepotřebuje údržbu dřevěný venkovní nábytek , terasa či plot. Při renovaci dřevěné lavičky z půlkuláče zvolíme takový způsob, který ušetří náš čas a zároveň prodlouží životnost. Vhodné je požít olejovou lazuru, protože stačí pouze jeden nátěr. Vynikající vlastností této látky je dostat ochranné látky do hloubky materiálu. Pokud je dřevo ve špatném stavu, musí dojít k mechanickému očistění a následnému dobroušení smirkovým papírem. Správná příprava je důležitá pro úspěšné použití ochranného nátěru. Použití oleje je výhodné i u nového dřeva. Máme na výběr 14 odstínů barev. Jedná se však o lazury, takže dřevo si uchová svůj původní charakter. Olejová lazura má velikou vydatnost. Jeden litr vystačí na 15m2. Ošetření vydrží 3-5 let.

Publikováno: 24.7.2016, Autor: Receptář prima nápadů 2013 (14)

Mohlo by vás dále zajímat

Jak správně natírat plotovky nebo palubky

Natřít palubky asi zvládne i začínající kutil. Pokud tedy bude vědět, jaký nátěr chce použít. Ideální je lazura, která má použití jak do interiéru, tak do exteriéru.

Natírání dřevěných vrat

Příprava dřevěných vrat pro nový nátěr je občas pořádným oříškem, pokud nemáte správný návod.

Kuchyňský držák na náčiní

Držák na náčiní v kuchyni je užitečná věc. Můžete si ho jednoduše vyrobit doma z prkna a plíšků. Držák můžete upravit lazurou na dřevo.

Workshop linorytu

Linoryt byl velmi oblíbenou dekorativní technikou před cca 30 lety. A protože se trendy vracejí a opakují, zopakujeme si i my, jak se linoryt provádí.

Jak chránit angrešt

Jak chránit angrešt

Vyrobte si stylový rám zrcadla z nevyužité OSB desky!

Vylepšete si designově rám zrcadla. Lída Garcia nám ukáže, jak si z OSB desky vyříznout rám na velké zrcadlo a tento rám ozdobit designově různě velkými kousky latí