Masožravé rostliny

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Zajímají vás masožravé rostliny ? Josef Čuba nám nějaké představí. Masožravé rostliny rostou po celém světě. I u nás v Evropě rostou masožravky konkrétně tučnice a rosnatky. Pro začátečníky je vhodná rostlinatka kapská, která je nejčastěji pěstovaná. Je nenáročná a krásně kvete. Dále máme třeba masožravky saracénie, které jsou nejméně náročné na teplo. Některé z nich u nás dokáží přezimovat venku.Mohou se tedy pěstovat i v zahradách. Loví hmyz do láčky ve které je tekutina do té hmyz spadne a je tam stráven. Masožravky může v podstatě pěstovat každý.

Publikováno: 21.8.2016, Autor: Receptář prima nápadů 2013 (22)

Mohlo by vás dále zajímat

Pěstování masožravých rostlin

Fungování masožravých rostlin je téměř dokonalé. Jejich způsoby chycení kořisti jsou druh od druhu jiné a to platí i u jejich množení.

Neobvyklé rostliny pro pěstování dětmi

Hmyzožravé, neboli hmyzostravné rostliny, jsou exotické roztliny. Jak tyto rostliny a jejich schopnosti fungují, jaké jsou druhy a jak se o ně správně postarat, vám ve videu ukážeme.

Láčkovky

Dnes se podíváme na masožravé láčkovky. Pan Vít Chudoba nám o nich řekne mnoho zajímavostí.

Masožravé rostliny do bytu

Masožravé rostliny do bytu

Masožravé rostliny

Pěstování masožravých rostlin doma, jejich ošetření a jiné důležité rady nám prozradí pan Martin Zoun

Masožravé rostliny ve sklenicích

Přemek Podlaha a Kateřina Dušková si povídají se svým hostem o pěstování masožravých rostlin v zavařovacích sklenicích nebo akváriích.