Pěstování verben na záhonu

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Dnes jsme se vypravili do zahradnictví v Sušici, kde hospodaří rodina Mourečkova. Jejich nejmladší syn Vladislav nás provede a ukáže zajímavé rostliny. Poví nám také, jak již jako malý kluk se podílel na velikých úpravách, jež se zde musely vykonat, aby vzniklo tak hezké prostředí. Díky terénním úpravám se odstínily nevzhledné domy v okolí. Pozemkem protéká potůček, který je tvořen uzavřeným okruhem, napojeným na jezírko. Kolem jezírka rostou vodní rostliny a na břehu se daří kontryhelu a hostě. Rodina se zaměřuje na přesazování letniček a balkonových rostlin, jako jsou verbeny, surfiniea muškáty. V nabídce najdeme 8 barev plazivých verbena jeden mix stojatých verben. Ačkoliv ji všichni znají jako balkonovou rostlinu, je verbena velice vhodná pro pěstování venku v půdě, kde může z kolínek odnožit a zapustit další kořeny. Tím pádem nezasychá jako v truhlíku. Zpočátku se musí více zalévat, ale později je to již bez problémů a stačí občasné zalití.

Publikováno: 23.6.2009, Autor: Receptář prima nápadů 2009 (25)

Mohlo by vás dále zajímat

Přírodní přípravek na hubnutí - Verbena citronová

Přírodní pomocník na hubnutí v podobě verbeny citronové.

Rostliny pro zlepšení nálady

Rostliny pro zlepšení nálady

Přesazování balkonových květin

Přesazování balkonových květin

Jak omezit škůdce na balkonových rostlinách

Jan Kopřiva radí jak bojovat proti škůdcům na balkonových rostlinách.

Netradiční balkónové rostliny

Reportáž o pěstování netradičních balkónových rostlin. Popis jednotlivých druhů balkónovek a starostlivost o ně (správná zálivka, umístění rostliny).

Houbová onemocnění rostlin

Na jaře sice vše začíná kvést, ale zároveň se na rostlinách vyskytují i houbová onemocnění. Prozradíme, jaká onemocnění existují, jak je poznáme a jak jim předcházet.