Jak si vyrobit samozavlažovací květináč

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Také podobně jako Láďa Hruška dlouho toužíte mít doma samozavlažovací květináč? Samozavlažovací systémy v obchodech jsou příliš drahé? Láďa Hruška divákům ukáže, jak si vyrobit samozavlažovací květináč z obyčejné pet lahve. Na výrobu samozavlažovacího květináče budeme potřebovat pet lahev, perořízek, hřebík a tkaničku do bot. Začneme tím, že si lahev přeřízneme ve spodní a horní části, střed nepoužijeme. Do víčka uděláme hřebíkem dostatečný otvor, aby bylo možné protáhnout tkaničku. Protáhneme tkaničku skrze otvor ve víčku a dáváme pozor, aby délka v horní části květináčku byla minimálně deset centimetrů. Víčko našroubujeme zpět na horní díl lahve, ten naplníme zeminou a vložíme květinu. Do spodního dílu pet lahve nalijeme vodu a vložíme horní díl lahve. Klademe důraz na to, aby byla tkanička stále ponořená ve vodě a byla schopná zavlažovat vsazený díl květináčku, kde máme rostlinu. Teď už nemusíme mít obavu z odjezdu na dovolenou. Postačí nalít do spodní části dostatek vody a tkanička ve formě knotu bude květince dodávat vláhu.

Publikováno: 1.1.2017, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky 2016 (1)

Mohlo by vás dále zajímat

Samozavlažovací květináč z PET lahve

Pokud jedete na delší dobu na dovolenou, tak byste si měli pořídit samozavlažovací květináč, který vám uchová květiny v dobrém stavu. Nebo si ho jednoduše vyrobte.

Jak vyzrát na zavlažování balkónových rostlin

Hospodaření s vodou a zavlažování na balkonu se bude odvíjet od toho, na jakou stranu máte orientovaný balkon a jaké nádoby se používají. Jak vyřešit vodu pro rostliny na balkoně?

Jak vyrobit uzel pro psa

Reportáž o tom, jak vyrobit uzel pro psa.

Zavlažovací truhlíky

Kateřina Dušková si povídá s odborníkem o samozavlažovacích truhlíkách.

Truhlíky a substráty

Paní Hana Cílková nám poradí, jaký máme zvolit truhlík a substrát pro balkonové rostliny. Víte, který si vyberete?