Čištění fasády

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Bytové domy, družstevní i paneláky se potýkají s jedním velkým neduhem, a tím je znečištění fasádních omítek a ploch organickými nečistotami jako je mech, řasy a jiné. A o jejich odstraňování a prevenci proti nim nám víc řekne pan Dušan Staněk-odborník na čištění fasád. Takzvané organické nečistoty se převážně vyskytují na severních stranách bytových domů, stejně jako to bývá i u stromů v přírodě. Vznik procesu plísní vzniká i díky zateplením fasád, kdy přestávají omítky dýchat. Je důležité na tyto nečistoty reagovat včas, byť to je v kompetencích samotných bytových družstev, protože hrozí poškození zdraví jako např. astma nebo snížené imunity u dětí.

Publikováno: 12.5.2016, Autor: VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ 2016 (10)

Mohlo by vás dále zajímat

Čištění fasády bytového domu

Dušan Staněk popovídá o fasádách, jejich nečistotách a jak je možné je odstranit a bránit se jim

Jak rychle zalepit tekoucí okap butylovou páskou?

Butylová páska je vysoce přizpůsobivá páska, určená k parotěsné a vodotěsné izolaci prostupů skrze parozábrany ve stěnách, podlahách i střešních izolacích.

Jak vybrat omítku

Jak vybrat omítku

Povrchové úpravy fasády

Povrchové úpravy fasády

Stavba dostane nový kabát, bude se natahovat chytrá omítka, dozvíme se jak při aplikaci postupovat a na co si dát pozor

Fachmani stojí před volbou, jakou omítku zvolit. JJprostředí dům stojí, zda je ve městě, u vody, apod. Pokud by dům stál více v prašném prostředí, zvolili by omítku s fotoanalýzou, ale jelikož je Karlův dům kousek od řeky, budeme v Tišicích aplikovat omít

Jak vypadá renovace břízolitu?

Podívejte se jak probíhá renovace omítky. Z břízolitu na úplně novou fasádu podle Pepy Libického!