Protiskluzové povrchy

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Protiskluzové povrchy se používají tam, kde potřebujeme vytvořit neklouzavou a bezpečnou plochu, třeba tam, kde si hrají děti. Na hřištích, kolem bazénů a na sportovní tartanové povrchy. Materiálem je probarvená guma, která se smíchá s lepidlem a v podobě kaše se používá na pokládku povrchu. Na obrazce se vytvoří šablony, ty se vyříznou z polystyrénu a položí na chystanou plochu. Nejdříve se vytvoří hlavní povrch a potom se vyplní vzniklá prázdná místa jinou barvou. Plocha na kterou se pokládá guma, by měla být zpevněná, rovná a čistá. Na ní se položí primer. Na něj se už pokládá promíchaná hmota. Pracuje se s ní podobně, jako s betonem. Trvanlivost je téměř věčná. Oprava v případě mechanického poškození je velice jednoduchá.

Publikováno: 30.7.2016, Autor: Receptář prima nápadů 2013 (15)

Mohlo by vás dále zajímat

Speciální exterierový povrch

Speciální exterierový povrch

Razítka z dýní

Razítka jsou zábavná věc, proto vám ukážeme, jak si z linorytu doma vytvořit razítka a zjistíte, jak správně obrazce do linorytu vyrýt, přilepit ke dřevu a následně čím vzor přetřít.

Hydroizolace Knauf

Hydroizolace Knauf je velice skvělý výrobek na izolování stěn koupelen.

Oprava protékající těsnící gumy pračky

Jestli vám z pračky vytéká voda, problém je v uvolněné gumě ve dvířkách. Zjistíte, jak vyndat drát z gumy a díky tomu upravit nasazení gumy.

Jak položit podlahu nejen v koupelně

Pokládka podlahy v koupelně