Masožravé rostliny

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Masožravé rostliny špirlice z rodu sarracenia jsou jedny z nejvděčnějších masožravých rostlin, a jsou velmi vhodné pro pěstování v domácích podmínkách. Pochází z jihovýchodních částí spojených států. Pšstují se za oknem, nebo ve skleníku. Množí se pomocí semen, nebo vegetativně. Rostlinu vyklepneme z květináče, odebereme část substrátu a pak odlomíme výhon s kořeny. Je vhodné to dělat na jaře, kdy rostlině začínají růst nové listy. Můžeme také využít druhou vlnu růstu, na přelomu července a srpna. Odlomenou část rostliny zasadíme do květináče se substrátem odlehčeným perlitem. Poté květináč postavíme do misky s vodou a substrát si ji nasaje sám. Pokud chceme získat více rostlin, je výhodnější rozmnožování semeny. Musíme ale počítat s tím, že potrvá 3-4 roky, nežli rostliny dorostou. Opilování se provádí pinzetou. kdy nabereme z květu pyl a přeneseme ho na blizny druhého květu. Květy mají různé barvy. Jsou žluté, oranžové a sytě červené, a dají se používat i na vázání kytic.

Publikováno: 17.3.2006, Autor: Receptář prima nápadů 2006 (9)

Mohlo by vás dále zajímat

Masožravé rostliny

Pěstování masožravých rostlin doma, jejich ošetření a jiné důležité rady nám prozradí pan Martin Zoun

Masožravé rostliny

Rozhodli jste se pořídit si domu masožravou rostlinu? Zjistíte, jak se o ně starat a ukážeme návod na vytvoření minirašeliniště k zasazení rostliny.

Pěstování masožravých rostlin

Pěstování masožravých rostlin

Založení rašeliniště

Založení rašeliniště

Masožravé rostliny ve sklenicích

Přemek Podlaha a Kateřina Dušková si povídají se svým hostem o pěstování masožravých rostlin v zavařovacích sklenicích nebo akváriích.

Pěstování masožravých rostlin

Fungování masožravých rostlin je téměř dokonalé. Jejich způsoby chycení kořisti jsou druh od druhu jiné a to platí i u jejich množení.