Výroba dřevěného sušáku na prádlo

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Ačkoliv mnozí z vás mají doma sušičku na prádlo, není nad usušené prádlo na čerstvém vzduchu. Ovšem lehké hliníkové sušáky nám často při silnějším větru putují po zahradě. A proto si dnes ukážeme výrobu bytelného sušáku ze smrkových hranolů. Začneme zakrácením stojek z hranolů. Poté si připravíme příčný vršek a zařízneme si dvě vzpěrky. Poskládáme si to na stole a postupně za pomocí vrutů pospojujeme k sobě. Takto nám vznikla jedna stojna ve tvaru té a podle ní uděláme druhou. Pak vyrobíme vzpěru. Celou konstrukci natřeme lazurní barvou. Do země stojny připevníme za pomocí zavrtávacích zemních vrutů s uchytnou koncovkou. Stojny posadíme na vruty a přes koncovky přišroubujeme. Mezi stojící téčka vložíme vzpěru a přišroubujeme. Na vnitřní stranu téček našroubujeme očka na šňůry.

Publikováno: 12.8.2018, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky 2018 (15)

Mohlo by vás dále zajímat

Zakládání plotu pomocí zemního vrutu

Zakládání plotu pomocí zemního vrutu

Výroba industriálního věšáku

Vyrobit si věšák zvládne dnes i dítě. Zkuste se ponořit do industriálního stylu a pomocí odpadního materiálu vytvořte věšák jako umělecké dílo.

Jak vytvořit originální design dřeva šroubem

Jestli hledáte nějaký jednoduchý a originální design na dřevo, zjistíte, jak pomocí kladiva a vrutů vytvořit zajímavý design.

Kaskádové truhlíky

Jak si vyrobit kaskádové truhlíky.

Stržené hrany u šroubu? Nevadí, poradíme, jak na to

Jak povolit šroub se strženým zářezem za pomocí gumičky

Jak zašroubovat vrut do kovu bez vrtání

Zašroubování vrutu do kovu bez vrtáku