Rekonstrukce kapličky

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Na jedné jihočeské návsi mají krásně zrekonstruovanou kapličku, a celé to má na svědomí kutil Aleš Kroupa. Tentokrát se z něj stal restaurátor, malíř, klempíř no prostě všeuměl. Začal u zdí, které musel oškrábat, nahodit znova. Vyměnit podlahu. Stěny nově vymalovat. Vyřezat madonu z lipového dřeva a namalovat za ní pozadí s krajinou. Po stranách fresky jsou vytvořené kovové lilie. Na stropě je freska s dvanácti sloupy, které symbolizují měsíce a v rozích jsou namalovány květiny, které symbolizují oční období. Na stěnách visí dva obrazy, zobrazující Ježíše a Pastýře. Celé to zabralo pět měsíců práce.

Publikováno: 9.9.2018, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky 2018 (19)

Mohlo by vás dále zajímat

Karlozor - Karel objevil v domě krásnou antickou fresku

Karel nám ukázal, co v domě objevil. Krásnou antickou fresku. Konečně našel Karel svůj poklad, a jak on říká, musíme si dát při opravě starého domu pozor na co narazíme, můžeme být příjemně překvapeni. Nevěříte?

Jak vytvořit fresky z betonu

Kdo jiný než Láďa Hruška! Pobaví, poradí, sežene, vyzkouší, vymyslí, předvede, ušetří, uvaří… Přijede k vám na zahradu, do dílny i do kuchyně! Triky, rady, vychytávky, ale i nejcennější rodinné recepty přímo z vašich domovů

Vánoční stromeček ze šišky

Představíme vám návod na vyrobení vánočního stromku z šišek. K jejich upravení vám postačí vodové barvy, štětec a nějaký květináček.

Výmalba pokojů

Dáša Kouřilová si povídá o možnostech výmalby pokojů.

Výroba dětské peněženky z kartonu od džusu

Video návod výroby dětské peněženky z kartonu od džusu

Víte, proč mají některé stromy na sobě barevnou značku?

Stromy určené pro pokácení jsou lesníkem označené barevnou značkou. Ty pak dělníci bezpečně odstraní.