Chov leguánů a jiných plazů

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Vydáme se do pravěku s Liborem Balákem a dozvíme se spoustu věcí o tom, jak doma chovat různé ještěry. Důležité je si vybrat správnou velikost, protože s velkou ještěrkou může být těžké pořízení. S výchovou je nutné začít hned od mala. Chovat zvíře v malém terárku není dobré, protože ještěři potřebují nějak zaměstnat hlavu a mít stále nějaké nové vjemy. Nejlepší je chovat je přímo v místnosti, kterou jim přizpůsobíme a vytvoříme v ní různé průlezy, cestičky a chodníčky. Jelikož jsou to pouštní tvorové, mají tepelné podušky a vyhřívací světla, kde se mohou zahřát a UV lampy. Jsou to býložravci. V zimě dostávají hodně čínského zelí, kvůli vápníku. Po zbytek roku dostávají mlíčí, kde je také vápník. To je základ. Je dobré chodit na pravidelné prohlídky k veterináři. Vyšetřovat trus.

Publikováno: 9.9.2018, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky 2018 (19)

Mohlo by vás dále zajímat

Chov leguánů a jiných plazů

Kdo jiný než Láďa Hruška! Pobaví, poradí, sežene, vyzkouší, vymyslí, předvede, ušetří, uvaří… Přijede k vám na zahradu, do dílny i do kuchyně! Triky, rady, vychytávky, ale i nejcennější rodinné recepty přímo z vašich domovů

Chov švábů Jana Bulantová

Většina z nás šváby moc v lásce nemá. Jsou to ale také docela zajímavá zvířata. Představíme pár druhů a poradíme, jak správně šváby doma chovat a pečovat o ně.

Ochočování chameleona

Dnes si povíme něco málo o tom, jak se starat o chameleona jako o domácí zvířátko a jak ho správně ochočit.

Chov drobných ještěrů v bytě

Pan Doxanský radí začínajícím chovatelům ještěrek a chameleonů, jak na jejich chov v bytě.

Chov obřích šneků

O pěstování fuchsií a přípravě na zimu.