Příběhy malých speciálů

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Dnes stojíme obklopeni krásnými vozy v dílně Zdeňka Kříže, který se již 20 let zabývá výrobou speciálních, skoro až zvláštních zmenšenin vozidel na přání lidí. Všechny mají ale jedno společné – jsou to zcela funkční zmenšeniny skutečných automobilů, nejčastěji vyrobené ve velkém měřítku 1:3 nebo 1:2, včetně vlastního motoru, převodovky a brzd. Celé podnikání začalo nápadem vyrobit synovi něco speciálního, co jiné děti nemají. Pod rukama Zdeňka Kříže tak vzniklo první vozidlo v retro tvaru na motivy staré Aerovky. Kluk obdržel krásný červený kabriolet, který mu mohli závidět i dospělí. To ovšem nestačilo, hned na to přibyl propracovaný a plně funkční obytný přívěs, se skládacím stolkem, a dokonce i s tekoucí vodou.

Publikováno: 25.5.2024, Autor: Hornbach

Mohlo by vás dále zajímat

Dekorativní domečky z kačírku

Domy z kamene jsou běžné, ale co kamínkové domečky? Nápad se v hlavě paní Martiny zrodil během mateřské dovolené, kdy začala dětem stavět domečky pro skřítky.

Jak si ušít monterky

Jak si ušít monterky

Jak si vyrobit dekorativní košíček z papíru

Dekorativní košíček z papírových tašek se může hodit na spoustu věcí. Upravení tašek je jednoduché, důležité je následné upletení košíčku.

Poradna s ČPP 4. díl

Listárna se specialistou pojišťovny

Karlozor, aneb v Tišicích se objevil Bruce Willis

A je to tady. Karel v místní nádražce zjistil, že se po Tišicích pohybuje konkurenční natáčecí tým a rovnou z Ameriky. Říkali to chlapi v hospodě. Prý mají snad 10 doprovodných vozidel, cathering a hlavní roli má v tom velkofilmu Bruce Willis. Paráda, Tiš