Zahrada na střeše domu

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pokud si chcete udělat zahradu a nemáte na ni prostor, nezoufejte. Dnes se vám pokusíme poradit tip, který vás možná ještě nenapadl. Podívali jsme se za paní Hanou Černíkovou, která nám ukáže, jak si můžete udělat zahradu na střeše garáže. Bydlíte ve městě a opravdu nemáte prostor na zahradu? Jenže po práci je nejlepší si sednout do zeleně a odpočívat. Můžete se tedy poohlédnout po střeše na domě, či garáži a udělat si zahradu tam. Pro trávník je potřeba 30 centimetrů zeminy a pro květiny stačí dělat vyvýšený záhon, čímž jim přidáte další desítky centimetrů. Co přesně je potřeba udělat pro takovou zahradu, se dozvíte v následujícím videu.

Publikováno: 1.7.2005, Autor: Receptář prima nápadů 2005 (26)

Mohlo by vás dále zajímat

Zimní zahrada

Toužíte po zimní zahradě? Co využít prostor nad garáží a vybudovat ji na její střeše? Máme pro vás inspiraci.

Garáž na sekačku

Zahradní robotická sekačka je šikovná věc, proto ukážeme, jak si pro ni vytvořit garáž. Stačí jen sekačku změřit a na sestavení použít terasová prkna a vodovzdorné překližky.

Vánoční stromek - řezaný nebo v květináči

Josef Hošek porovnává vánoční stromek v řezaný a v květináči a vysvětluje, jak se o oba starat, aby vydržely co nejdéle čerstvé.

Sedátko z přepravky

Určitě máte doma prázdnou přepravku od piva a my vám poradíme, jak si z přepravky vytvořit sedátko. Budete potřebovat osb desku, kterou si vyříznete přímočarou pilou, začistíte bruskou a následně připevníte provázkem.

Vychytaná stolička pro tátu

Chcete svému muži nebo tátovi udělat radost? Vyrobte mu jednoduchou stoličku do dílny. Stolička pro tátu bude vyrobena z několika starých pásků a jednoduché dřevěné konstrukce.