Barvení Velikončních vajíček voskem

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Velikonoce jsou známe tím, že se chodí na koledu a součástí koledy bývají hlavně různé dobroty a malovaná vajíčka vařená natvrdo. Jednou z technik, jak můžeme vejce ozdobit je technika zdobení horkým voskem. Není to nic složitého. Budeme potřebovat trochu vosku, který rozpustíme na lžíci nad čajovou lžičkou. Do obyčejné dřevěné tužky si zapíchneme špendlík s hlavičkou a tu namáčíme do horkého vosku a ten nanášíme na vejce a zdobíme ho.

Publikováno: 12.04.2017, Autor: Prima Nápady

Mohlo by vás dále zajímat

Jak vyrobit madeirová pštrosí vejce

Kraslice se dá vyrábět i na netradičních pštrosích vejcích. Poradíme, jak efektivně vnitřek vajíčka vyfouknout pomocí kompresoru a jak následně vajíčko namalovat a ozdobit.

Zdobení vajec - madeirování

Reportáž o zdobení vajec technikou madeirování.

Jak vyrobit madeirové kraslice

Madeirová kraslice je technika, která vzešla z vyšívání madeirové krajky. Prozradíme, jak si vajíčko odměřit, vyvrtat dírky a následně nabarvit tak, aby vám vznikla madeirová kraslice.

Stojánek na svíčky z vajíček

Máte v plánu nějaké vaření, nebo pečení? Pokud použijete vajíčka, skořápky nevyhazujte a jednoduše si z nich pomocí octu, barvy a vosku vyrobte svíčky.

Kraslice na poslední chvíli

Pokud jste nestihli včas namalovat a nazdobit vajíčka pro koledníky, máme pro vás návod, jak si udělat kraslice na poslední chvíli.