Jedete na dovolenou? Na toto si dejte pozor při výběru ubytování

Doba dovolených je v plném proudu. Pokud jste letos ještě nestihli někam vycestovat, je nejvyšší čas. Než si ale zarezervujete ubytování, měli byste se přesvědčit, že je vše tak, jak má být. Jinak by se vám pak mohlo stát, že přijedete na místo a váš vysněný 5hvězdičkový hotel bude mít stěží vlastní koupelnu.

(Zdroj: Unsplash)

Toužíte si užít chvíle klidu, kuchyň nechcete v průběhu dovolené ani vidět, plánujete se nechat hýčkat a své dny trávit nejlépe na pláži nebo u bazénu? V tom případě zpozorněte při výběru ubytování. Ne vždy je vše tak, jak se tváří. Zaměřte se na fotografie, recenze, hodnocení i reakce ze strany ubytování.

Hledejte u spolehlivého zdroje

Není nic snazšího než v Googlu vyhledat ubytování v dané destinaci. Na mapě přehledně uvidíte polohu i cenu. Než se ale po hlavě vrhnete do rezervace, vždy zkontrolujte, zda jste na spolehlivé stránce, případně proveďte rezervaci raději přímo na webu ubytování. Mezi oblíbené zprostředkovatele pak patří například Booking nebo Airbnb, ovšem ani tam vám nikdo nedá 100% záruku, že je vše skutečně tak, jak vidíte na stránkách. Proto nespoléhejte pouze na jeden zdroj, ale projděte si více stránek a nezanevřete ani na diskusní fóra, cestovatelské skupiny a blogy, kde se velmi často rozebírá i to, kde nejlépe najít ubytování, a radí, u koho rozhodně nic nerezervovat.

Zbystřete u fotografií

Jednou z prvních věcí, podle kterých lidé ubytování vybírají, jsou fotky. Když na nich uvidí hotel, který se jim líbí, podívají se na další fotografie a až pak se zaobírají cenou a dalšími faktory. Ovšem ne vždy jsou fotky vypovídající. Zbystřit byste měli zejména tehdy, když narazíte sice na levné ubytování v dobré lokalitě, u něhož ale nejsou žádné fotky, eventuálně jsou rozmazané nebo nejednoznačné. Stejně tak v případě, že jsou k dispozici jen fotky hotelu zvenku, ale chybějí záběry z interiéru.

Čtěte recenze i na jiných stránkách

Recenze jsou jedním z potvrzujících faktorů. Právě ony vám totiž dokážou říct, zda je dané ubytování dobré, nebo nikoliv. Sledujte nejen to, zda jsou recenze pozitivní, ale také to, kdy byly publikovány. Pokud je poslední recenze starší než dva roky, může to být náznak toho, že něco není v pořádku. Varovně zdvižený prst představuje také nabídka, jejíž poskytovatel má průměrně velmi dobré hodnocení, avšak za poslední období mu nepřibyla žádná pozitivní reakce. Na takové recenze může mít vliv mnoho věcí, například změna majitele, úklidové firmy, personálu apod.

Sledujte reakci od ubytování

Velmi dobrým trikem, jak si rychle proklepnout, zda je vybraný hotel dobrý, je sledovat reakce. Dívejte se například, jakým způsobem poskytovatel ubytování komunikuje a reaguje na negativní recenze. Pokud je tón jeho odpovědi útočný, agresivní, pasivně agresivní či jinak „přidrzlý“, pak v daném zařízení zřejmě nebudou ke svým klientům zrovna vstřícní. Vyzkoušet můžete také to, zda vám vůbec odepíšou například na e-mail nebo jak s vámi budou komunikovat při telefonním hovoru. Rychlá a ochotná reakce je známkou toho, že se nejspíš nemáte čeho obávat. Pokud to ale bude tak, že vám nepřijde žádná odpověď, přijde pozdě nebo

Publikováno: 11.08.2022, Autor: 11.8.2022 4:58 | autor: Komerční prezentace