Kvalitní matrace vám zmírní bolesti zad a kloubů

Toužíte se královsky vyspat a každé ráno se probouzet vyspalí, plní energie a perfektně připraveni na nový den? Tajemství spánku, po kterém vás nebolí záda ani klouby, spočívá v kvalitní matraci. Na co se zaměřit při jejím výběru?

(Zdroj: Miodrag Trajkovic / Shutterstock.com)

Výběr matrace přizpůsobte spáči

Na to, jak se každou noc vyspíte, má ohromný vliv zejména to, na čem spíte. Výběr vhodné tvrdosti matrace, její délky, výšky, materiálu, z něhož je vyrobena a její nosnosti je vždy nutné přizpůsobit na míru tomu, kdo na ni bude pravidelně ulehat. Nevíte-li si s výběrem té vhodné matrace rady, nevěstě hlavu, existuje několik jednoduchých základních pravidel, kterými je dobré se řídit.

Tři hlavní typy matrací

Základní otázka při výběru matrace zní: jaký typ matrace zvolit?

Matrace se totiž dělí na:

  1. pěnové,
  2. pružinové,
  3. latexové.

Každý typ matrace je vhodný pro někoho jiného. Při výběru druhu matrace vycházejte se svých preferencí, ale v potaz určitě vezměte i svou váhu a případné zdravotní potíže. Kupříkladu pěnové matrace jsou vhodné pro lidi, co trpí bolestmi zad, protože se perfektně přizpůsobí tvaru těla a nebudou je během spánku nikde tlačit. Správně zvolený druh matrace může spáči dopřát pohodlí a pocit spaní na obláčku.

Prodyšná matrace je k nezaplacení

Při výběru se zaměřte také na výběr spolehlivého výrobce matrací. Někteří totiž při jejich výrobě používají nejmodernější technologie, díky nimž bude spaní ještě příjemnější. Zejména přes léto jistě oceníte, když bude vaše matrace perforovaná. To znamená, že je matrace velmi prodyšná a spolehlivě odvede nadměrný pot i vlhkost. Během noci vás tedy nic nevzbudí a vy si můžete vychutnávat ničím nerušené spaní v naprostém pohodlí, ale hlavně v suchu.

Matrace musí sloužit zejména jako opora pro vaši páteř

Nevěříte, že vám může matrace zcela změnit život? Jakmile se součástí vašeho spaní stane kvalitní matrace, změníte názor. Kromě toho, že by měla matrace poskytovat vhodnou oporu vaší páteři, měla by být přátelská také k vašim kloubům a ostatním částem těla.

Líná pěna je například skvělou variantou v případě, kdy chcete zabránit vzniku proleženin a rozhodně je vhodná nejenom pro seniory. Trápí-li vás časté bolesti zad a kloubů, skvělou volbou mohou být také zdravotní matrace, které vám uleví od bolesti a zmírní vaše obtíže.

Pokud si přesně stanovíte, jaká očekávání od matrace máte, bude její výběr snadný a nic vám již nebude bránit od klidného a kvalitního každonočního spánku. Rozmazlujte své klouby, dopřejte své páteři vhodnou oporu a dbejte také na to, aby byla vaše matrace prodyšná a vyhovovala všem vašim potřebám. Díky tomu si budete moci naplno vychutnávat kvalitní spánek každou noc.

Publikováno: 27.05.2022, Autor: 27.5.2022 1:38 | autor: Komerční prezentace